Prodej, Rodinné domy, 200m2 - Velešovice

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
200 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Velešovice 0
Česko

Okres
Vyškov
Cena
8390000 Kč
za nemovitost

Nabízíme k prodeji samostatně stojící, podsklepený, dvoupodlažní rodinný dům s dispozicí 4+1 s předzahrádkou, vjezdem, uzavřeným dvorem a zahradou, situovaný v atraktivní lokalitě obce Velešovice, vzdálené cca 10 km od hranice města Brna.
Původní stavba založena v r. 1954, v průběhu doby postupně modernizována a rozšířena o nadstavbu.
Dispozice :
1. podzemní podlaží - sklepní místnost, kotelna
1. nadzemní podlaží - prostorná vstupní hala 15 m2, kuchyň 14 m2 s volně navazující uzavřenou "verandou" 7 m2, obývací pokoj 16 m2, ložnice 18 m2, koupelna s vanou a sprchovým koutem 11 m2, samostatné WC
2. nadzemní podlaží provedeno formou půdní vestavby, stěny jsou částečně "šikminy"- prostorná vnitřní hala 12 m2, ložnice 26 m2 s prostupem na venkovní terasu 26 m2, dětský pokoj 16 m2, příprava pro wc.
Za hlavní stavbou domu se nachází uzavřený dvůr s nevyužívanými hospodářskými, technickými, skladovacími přístavky jako je garáž, "BBQ" s vnitřním grilem, přístřešek na zahradní techniku/nábytek, atp. Přes tyto přístavky je vstup na zahradu, která je koncipována jako okrasná, bez užitkově-pěstebních záhonů.
Výměry : předzahrádka 140 m2, hlavní stavba domu 115 m2, zastavěná plocha a nádvoří (dům, vnitřní dvůr, přístavky) 416 m2, zahrada 450 m2. Výměry jsou zaokrouhleny.
Dům je napojen na všechny inženýrské sítě : veřejný vodovodní řad, elektřina 220/380V, obecní hloubková kanalizace, vytápění plynové ústřední, ohřev vody elektrickým bojlerem.
Hlavní vchodové dveře domu dřevěné, v přízemní části domu okna plastová, v prvním podlaží okna střešní dřevěná, plus dřevěné balkonové okno.
Hlavní nosné konstrukce i dělící příčky z páleného zdiva (cihly), sedlová vazba z dřevěných trámů a krokví, střešní krytina pálená taška, fasádní plášť probarvená omítka, štítové stěny formou zateplovacího systému. Dům je ve velmi dobré technické i optické kondici, plně obyvatelný a nevyžaduje žádné přímé náklady.
Prodej (předání) nemovitosti je limitován vyřešením vazby následného bydlení prodávajícího.
Nemovitosti nemají žádné právní vady ani břemena.

Máte zájem o bližší informace?

4635

Magazín
Nejnovější články

Již příští rok by se mělo v katastrálním území brněnských Židenic začít stavět. Novým obyvatelům by tu nejpozději od roku 2029 mělo být k dispozici až 300 bytových jednotek. Na projektu bude spolupracovat město se soukromým investorem.

Přejete si doma udržet i během nejchladnějších měsíců roku příznivé klima, vyhnout se plísním a zároveň ušetřit na vytápění? Máte-li plastová okna, řešení je snadné. Nastavte je do zimního režimu. Poradíme vám, jak na to.

Svou novou trvalou adresu by mohli v budoucnu najít mnozí Brňané na severovýchodním okraj jihomoravské metropole v Líšni. Na pozemcích při ulici Holzově totiž město plánuje novou výstavbu. Nejprve je však potřebné zpracovat územní studii, která podrobněji přiblíží rozvoj této lokality.

Zvyšování cen nemovitostí se nevyhnulo ani druhé polovině minulého roku. Například v loňském třetím čtvrtletí zdražily domy a byty meziročně o výrazných 22 %. Vyplývá to z Indexu cen nemovitostí vydávaném Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Jaké jsou důvody rychlého růstu?

Nakupovat sem chodí obyvatelé z okolí, ale i ti, kdo do Brna přijíždějí ze směru od hlavního města našeho rakouského souseda. Nyní se obchodní centrum mezi ulicemi Vídeňská, Strážní a Vsetínská rozroste. V rámci přístavby plánuje soukromý investor například také stavbu bytového domu či polyfunkční budovy s 11 patry.

Do popředí zájmu Čechů se v posledních dvou letech dostaly rodinné domy. V kurzu jsou dvoj- a trojdomy, které představují finančně přijatelnější alternativu. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?