Prodej, Rodinné domy, 190m2 - Moravské Bránice

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
190 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Moravské Bránice 664 64
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
7190000 Kč
za nemovitost

Ve výhradním zastoupení majitelky nabízíme prodej samostatně stojícího rodinného domu, který se nachází v Moravských Bránicích, okr. Brno – venkov.

Jedná se o cihlový, patrový, částečně podsklepený dům, se sedlovou střechou. Celková plocha pozemku je 2502m2

Kolaudace domu proběhla v roce 1960, dispozičně 5+1 a obytné ploše 148m2 s možností dalšího rozšíření, modernizace proběhla v letech 2006-2008.

Dispozice: vstupní část - chodba se vstupy do pokojů ( 13,6m2, 17m2, 14,2m2), jídelna s krbem s možností instalace nové kuchyňské linky, koupelna s WC, dále je k dispozici místnost pro možnost vybudování obývacího pokoje o velikosti 20m2, stávající kuchyně, spíž, samostatné WC, vstup na dvůr.
Z chodby je vstup do 1. patra po betonových schodech, kde se aktuálně nachází 2 místnosti a půdní prostory s možností dalšího rozšíření domu.

Rekonstrukce proběhla v letech 2006 - 2008: měněna okna (Euro okna), výměna podlah ve 3 pokojích, nové rozvody elektřiny ve většině domu, voda + odpady v plastu, koupelna, rozvody topení + radiátory, připravené rozvody na instalaci nové kuchyně, v této místnosti je podlahové vytápění, nový elektricky kotel na vytápění (2019), el bojler na ohřev vody, aj.

Dům je částečně podsklepen, v suterénu se nachází kotelna a další 2 místnosti. Na dvoře se nachází přístavky.

Vytápění domu je řešeno el. kotlem, ohřev vody je řešen el. bojlerem (120L). Dále je možné využít kotel na tuhá paliva, případně plynový kotel.
Dům je napojen na plyn (nyní odhlášeno), elektřinu 220/380, vodovodní řád, kanalizaci. Před domem se nachází nový povrh silnice a veřejná parkovací místa.

V Moravských Bránicích nalezneme restaurace, ZŠ, zastávky IDS, vlakovou zastávku aj. Vzdálenost od Brna 25km.

Více informací Vám rádi poskytneme na níže uvedeném tel. čísle nebo emailem.
Prohlídka je možná po domluvě.

Máte zájem o bližší informace?

6785

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.