Prodej rekreační chaty Ochoz u Brna

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Rekreační objekty
Typ konstrukce
smíšená
Obytná plocha
98 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
Chata
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
Lokální - tuhá paliva
Adresa

Ochoz u Brna 664 02
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
3650000 Kč
za nemovitost

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji velmi pěknou, podsklepenou rekreační chatu s vlastním větším pozemkem. Konstrukce chaty, která je ve velmi dobrém stavu, je částečně zděná a částečně dřevěná . Svým charakterem je vhodná pro celoroční užívání. Chata se nachází v krásném lesnatém prostředí na hranici CHKO Moravský kras a Přírodního parku Říčky, které vytváří ideální místo pro rodinnou rekreaci nebo trvalé bydlení.

Pozemek celkem: 791 m2 Zastavěná plocha: 86 m2
Zahrada: 705 m2 Užitná plocha: 98 m2

Dispozice:
Suterén: garáž (13,5 m2), sklep (11,5 m2)
1.NP: obytná veranda (13,0 m2), obývací pokoj (16,0 m2) se spacím koutem (8,0 m2), kuchyňský kout (3,5 m2), pokoj (4,5 m2), chodba (1,5 m2), koupelna (6,0 m2), krytá terasa (16,0 m2), sklad (4,0 m2)

Další: venkovní posezení, udírna, oplocení

Vybavenost: el. 2230/400 V, vlastní studna s přívodem do domu, topení - lokální na TP

Máte zájem o bližší informace?

5797

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.