Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
smíšená
Obytná plocha
94 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
před rekonstrukcí
Vybavení
nezařízeno
Vytápění
Ústřední - plynové
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Luleč 68303
Česko

Okres
Vyškov
Cena
0 Kč
za nemovitost

Prodej RD ke kompletní rekonstrukci v obci Luleč, okres Vyškov, v těsné blízkosti oblíbeného přírodního koupaliště Libuš. Dům je situován na úpatí místního jehličnatého lesa s hezkým výhledem do okolí. Částečně podsklepený polořadový dům má stávající dispozici 2+1, ve dvoře dále výminek 1+1. Uliční šířka pozemku je 14 m2. Ve dvoře se dále nachází hospodářské zázemí, které je již v horším technickém stavu. Na dvůr volně navazuje prostorná, mírně svažitá zahrada, která je přístupná i samostatně ze své zadní strany. Jedná se o smíšenou stavbu – pálené i nepálené cihly + kámen. Dům je napojen na obecní vodovod, elektřinu a plyn a na dešťovou kanalizaci. Vlastní studna na zahradě je řadu let nevyužívána. Obecní splašková kanalizace vede před domem a je provedena přípojka vedoucí na hranu domu, do domu již napojena není. Užitná plocha domu činí 74 m2 + výminek 20 m2, celková výměra pozemku je 423 m2.

Obec Luleč leží 7 km jihozápadně od města Vyškov, na úpatí Drahanské vysočiny a na rozhraní Hané, Litenčické pahorkatiny a Brněnské nížiny, s výbornou dostupností do Brna po dálnici D1, cca 20 minut jízdy. V obci je dostačující občanská vybavenost. Nachází se zde mateřská a základní školka, v obci ordinuje dětský lékař, dále je zde pošta, řada zájmových sdružení, možnost ubytování i stravování a dobré podmínky ke sportu či rekreaci. V prostorách zatopeného lomu se nachází oblíbené přírodní koupaliště U Libuše.

Máte zájem o bližší informace?
Ing. Jaroslav Šilhavík
Ing. Jaroslav Šilhavík

4574

Magazín
Nejnovější články

Již příští rok by se mělo v katastrálním území brněnských Židenic začít stavět. Novým obyvatelům by tu nejpozději od roku 2029 mělo být k dispozici až 300 bytových jednotek. Na projektu bude spolupracovat město se soukromým investorem.

Přejete si doma udržet i během nejchladnějších měsíců roku příznivé klima, vyhnout se plísním a zároveň ušetřit na vytápění? Máte-li plastová okna, řešení je snadné. Nastavte je do zimního režimu. Poradíme vám, jak na to.

Svou novou trvalou adresu by mohli v budoucnu najít mnozí Brňané na severovýchodním okraj jihomoravské metropole v Líšni. Na pozemcích při ulici Holzově totiž město plánuje novou výstavbu. Nejprve je však potřebné zpracovat územní studii, která podrobněji přiblíží rozvoj této lokality.

Zvyšování cen nemovitostí se nevyhnulo ani druhé polovině minulého roku. Například v loňském třetím čtvrtletí zdražily domy a byty meziročně o výrazných 22 %. Vyplývá to z Indexu cen nemovitostí vydávaném Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Jaké jsou důvody rychlého růstu?

Nakupovat sem chodí obyvatelé z okolí, ale i ti, kdo do Brna přijíždějí ze směru od hlavního města našeho rakouského souseda. Nyní se obchodní centrum mezi ulicemi Vídeňská, Strážní a Vsetínská rozroste. V rámci přístavby plánuje soukromý investor například také stavbu bytového domu či polyfunkční budovy s 11 patry.

Do popředí zájmu Čechů se v posledních dvou letech dostaly rodinné domy. V kurzu jsou dvoj- a trojdomy, které představují finančně přijatelnější alternativu. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?