Prodej RD 5+1 s bazénem a exkluzivní zahradou Kanice

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
skeletová
Obytná plocha
241 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
zařízeno
Vytápění
Ústřední - plynové
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Kanice 664 01
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
0 Kč
za nemovitost

Prodej nadstandardní nízkoenergetické vily 5+1 s prostornou udržovanou zahradou, bazénem a venkovním posezením s krbem v Kanicích. Vila je novostavbou z roku 2007. Jedná se samostatně stojící dům v klidné části obce, částečně podsklepený, se dvěma nadzemními podlažími. Nechybí prostorná dvojgaráž. K domu dále patří venkovní posezení s krbem pod hliníkovou pergolou s posuvným odstíněním. Dále venkovní zapuštěný bazén s protiproudem a ohřevem vody tepelným čerpadlem. Na dvůr volně navazuje prostorná, mírně svažitá, udržovaná zahrada s ovocnými stromy. Vila bude zájemci přenechána včetně veškerého vestavného nábytku, zbylý nábytek po osobní domluvě. Celková užitná plocha domu je 241 m2, výměra všech pozemků činí 1.644 m2.

Dispozice:
1.PP:
Chodba 5,2 m2.
Prádelna a sklad 11,5 m2.
Dvojgaráž 35,6 m2.
1.NP:
Zádveří 3,4 m2.
Předsíň 10 m2.
Šatna 2,8 m2.
Koupelna s WC 7 m2.
Spíž 1,8 m2.
Pracovna 17,2 m2.
Obývací pokoj 25 m2.
Jídelna 10,7 m2.
Kuchyně 10,2 m2.
2.NP:
Chodba 7,9 m2.
Koupelna s WC 4,9 m2.
Pokoj pro hosty 13,5 m2.
Ložnice 13,8 m2.
Šatna 10 m2.
Dětský pokoj 30,1 m2.
3.NP:
Obytná vestavba nad dětským pokojem 12,2 m2.
Komora 8,4 m2.

Stav a vybavení:
Vytápění je řešeno plynovým kotlem, v přízemí podlahové topení, v pracovně a v patře deskové radiátory. Ohřev TUV plynovým bojlerem.
Garáž osazena sekčními vraty s elektrickým pohonem, vstupní dveře plastové bezpečnostní.
Všechny okna a balkonové dveře plastové s izolačním dvojsklem, střešní okna dřevěná s izolačním dvojsklem.
Kompletní zateplení fasády celého domu.
Střecha sedlová s dřevěnou vazbou, krytina - taška pálená, klempířské prvky pozinkovaný plech.
Kuchyňská linka na míru s vestavnými spotřebiči Miele – indukční varná deska, vestavná trouba, mikrovlnka, digestoř, lednice s mrazákem a vestavným kávovarem.
Podlaha – v kuchyni, v chodbách a soc. zázemí – keramická dlažba. V obývacím pokoji, pracovně a pokojích plovoucí podlaha. V ložnici a pokoji pro hosty koberec.
Z dětského pokoje přístup po sklápěcích schůdkách na zbytek půdy.
V pokojích vestavné skříně.
Interiérové dveře fóliované včetně zárubní, schodiště dřevěné - dubové.
Celý dům zabezpečen kamerovým systémem napojeným na ceentrální pult ochrany.
Klimatizace rozvedena do obývacího pokoje a v patře do všech obytných pokojů.
Dům je připojen ke všem IS - veřejná kanalizace, obecní vodovod i vlastní studna, elektřina 220/380V, plyn.

Náklady - záloha na rok 2023:
Plyn 1.870,- Kč.
Elektřina 4.000,- Kč.
Voda 1.000,- Kč.

Průkaz energetické náročnosti budovy je nyní v řešení. S ohledem na legislativní požadavek jeho zveřejnění v inzerci je nemovitost dočasně (do okamžiku jeho předložení) označena kategorií "G", což ale neznamená, že do této kategorie spadá.

Máte zájem o bližší informace?
Ing. Jaroslav Šilhavík
Ing. Jaroslav Šilhavík

8031

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.