Prodej původního jednopodlažního rodinného domu s průjezdem, dvorem a zahradou v Drnholci na ulici Lidická.

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
128 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
před rekonstrukcí
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
Ústřední - tuhá paliva
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Lidická 327/747
Drnholec 691 83
Česko

Okres
Břeclav
Cena
3100000 Kč
za nemovitost

K prodeji nabízíme původní koncový řadový rodinný domek v Drnholci. Dům má jedno obytné podlaží, půdní prostor a sedlovou střechu. Součástí domu je průjezd, vjezd vedle domu, dvůr s hospodářskými přístavbami a rovinatá zahrada.
Hlavní stavba je obdélníkového půdorysu přiléhající k předzahrádce a ulici, obytná část se skládá z centrální síně, tří pokojů, kuchyně, koupelny a WC.
Ve dvoře domu jsou postaveny původní hospodářské přístavby. Na dvůr navazuje rovinatá zahrada obdélníkového tvaru, která sloužila k hospodářským účelům. Vedle domu je otevřená část pozemku, která umožňuje vstup na dvůr a zahradu.
Informace o stavbě: zděný dům byl postaven před cca 100 lety, následně průběžně udržován, nyní je v zanedbaném stavu. Zdivo z pálených cihel, stropy jsou dřevěné trámové, krov dřevěný, střecha pokrytá starou keramickou krytinou. Vstupní dveře a okna původní. Vytápění domu kamny na tuhá paliva. Dům je napojen na inženýrské sítě, tedy obecní vodovod, elektřinu a plyn. Odpadní vody jsou odváděny do septiku na dvoře domu, dům je možné napojit na kanalizační řád v ulici.
Dispozice: pozemek celkem 945 m2, uliční šíře pozemku 19 m, hloubka pozemku včetně zahrady 50 m, zastavěná plocha a nádvoří dle KN 350 m2, vlastní současná zastavěná plocha domu 128 m2.
Nemovitost se nachází v klidné ulici Lidická nedaleko centra obce, v okolí jsou především rodinné domy. Nemovitost je vhodná ke generální rekonstrukci případně je možné pozemek využít ke stavbě nového rodinného domu. Nedaleko ulice se nachází řeka Dyje, ulice i nabízená nemovitost však není v záplavovém pásmu, pozemek je klasifikován dle povodňové mapy jako Zóna 2 s nízkým výskytem rizika povodně.

Máte zájem o bližší informace?

7200

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.