Prodej, Pozemky pro bydlení, m2 - Želešice

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
2600 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
stavební (bydlení)
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Želešice 664 43
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
25999000 Kč
za nemovitost

Pokud toužíte po stavebním pozemku, kde budete mít zaručeno soukromí a krásný výhled, právě jste ho našli.

Pozemek o výměře 2600 m2 s uliční šíří 23 m je situovaný v mimořádné atraktivní lokalitě - jako jeden z mála má totiž vydané právoplatné stavební povolení na rodinný dům, zatím co mezitím aktualizovaný územní plán v okolí připouští pouze rekreační objekty. Jinými slovy, pokud se zde rozhodnete stavět, budete mít pouze minimum sousedů, a i to s nepravidelnou docházkou.

Z pozemku si užijete výhled do údolí říčky Bobravy i na protilehlé kopce. Vzhledem na velikost pozemku se pak můžete rozhodnout zadní část vyčlenit samostatně a využít ji k výstavbě rekreačních objektů, čímž z něj dokážete vytěžit ekonomické maximum.

Přes blízkost k přírodě si užijete veškeré výhody bydlení v Želešicích - jak výbornou dostupnost do Brna a do nejznámějších nákupních zón (Olympia, Ikea, Futurum), tak komplexní občanskou vybavenost v samotných Želešicích. Naleznete tady školku, školy, lékař, poštu ale také místní wellness.

K dispozici jsou veřejné sítě včetně přípojek - elektřina, vodovod i plyn. Na pozemku již byly za vás provedeny i další nákladné investice, jako například terénní úpravy nebo vyvrtání studny. Horní část pozemku tvoří menší jabloňový sad.

Prodejní cena 25.999.000 Kč je již včetně provize a právního servisu. Pro zajištění prohlídky mě neváhejte kontaktovat.

Máte zájem o bližší informace?

7107

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.