Prodej pozemku vhodného k výstavbě rekreačního zařízení

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Komerční objekty
Typ konstrukce
dřevěná
Obytná plocha
500 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
hotel
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
projekt
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Želešice 664 43
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
25999000 Kč
za nemovitost

Pokud toužíte po pozemku pro výstavbu rekreačního zařízení, kde budete mít zaručeno soukromí a krásný výhled, právě jste ho našli.

Pozemek o výměře 2600 m2 s uliční šíří 23 m je situovaný v mimořádné atraktivní lokalitě v blízkosti Brna a s minimem sousedů.

Na pozemku aktuálně nejsou žádné stavby, ale vzhledem na stávající regulace můžete na tomto místě vystavět rekreační zařízení, které by se mohlo skládat z domu o 3 apartmánech a souboru 4 až 6 chat ve vyšší části pozemku.

Z pozemku si užijete výhled do údolí říčky Bobravy i na protilehlé kopce. Přes blízkost k přírodě lokalita těží i z výhod umístění v Želešicích - jak výbornou dostupností do Brna a do nejznámějších nákupních zón (Olympia, Ikea, Futurum), tak komplexní občanskou vybaveností samotné obce. Naleznete tady školku, školy, lékař, poštu ale také místní wellness.

K dispozici jsou veřejné sítě včetně přípojek - elektřina, vodovod i plyn. Na pozemku již byly za vás provedeny i další nákladné investice, jako například terénní úpravy nebo vyvrtání studny. Horní část pozemku tvoří menší jabloňový sad.

Prodejní cena 25.999.000 Kč je již včetně provize a právního servisu. Pro zajištění prohlídky mě neváhejte kontaktovat.

Máte zájem o bližší informace?

7262

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.