Prodej pozemku se stavbou většího RD Vranov u Brna

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
600 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
rozestavěná nemovitost
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Vranov 664 32
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
18900000 Kč
za nemovitost

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji velmi zajímavou nemovitost s velkým potenciálem v jedné z nejvyhledávanějších příměstských lokalit na severní hranici Brna. Předmětem prodeje je větší pozemek jehož součástí je rozestavná stavba třípodlažního rodinného domu s obytným podkrovím (dvě bytové jednotky 4+1 s ateliérem a pracovnou a jedna bytová jednotka 4+1 s příslušenstvím, každý byt cca 180 m2). Prostorný dům nabídne po dokončení velkorysé bydlení pro více generací nebo jej lze rozdělit na více bytových jednotek a tyto následně využívat samostatně, případně rozprodat po jednotkách. Dům je napojen na veškeré inženýrské sítě. Hlavní předností nabízené nemovitosti je její umístění v klidné ulici na okraji obce v krásné lesnaté lokalitě s výbornou dostupností do Brna (zastávka MHD 100 metrů od domu). Obec Vranov se nachází v hluboko v lesích na severní hranici Brna a je známý nejen svým krásným turisty oblíbeném okolím, ale také zdejším barokním kostelem patřícím k mariánským poutním místům.

Pozemek celkem: 1.414 m2

Máte zájem o bližší informace?

7325

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.