Prodej pozemku pro bydlení, 921m2, Zakřany

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
921 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
stavební (bydlení)
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Zakřany 664 84
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
3499000 Kč
za nemovitost

Rádi byste si postavili svůj vlastní vysněný dům v klidné oblasti obklopeném malebnými lesy, stranou frekventovaných silničních tahů? Je pro Vás důležitá dobrá dostupnost do Brna? Potom právě Vám nabízíme ve výhradním zastoupení majitele stavební pozemek o celkové výměře 921 m2 v okrajové části obce Zakřany. Pozemek je v územním plánu veden v ploše Br - tedy v ploše pro stavbu rodinných domů, uliční šířka cca13m a délka cca cca78m. Veškeré inženýrské sítě jsou na hranici pozemku. Zakřany jsou obec ležící v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji, na úpatí vrcholků Křižanovské vrchoviny směrem na západ od Rosic a na severozápad od sousední obce Zbýšov, obcí protéká Zakřanský potok. Žije zde 799 obyvatel, je vzdálená 22km (tedy cc 20 min.) od Brna a je napojena na integrovaný dopravní systém IDOS (železniční stanice je v sousední obci Zastávka u Brna). Je zde nejen dobrá občanská vybavenost: mateřská škola i základní škola, zdravotní středisko, restaurace, cukrárna, obchody atd., ale i dobrá kulturní a společenská činnost (zahrádkáři, hasiči, Sokol, Junák, plesy, výstavy, zájezdy). Pokud byste měli zájem o toto krásné místo, které je atraktivní nejen krásným okolím, ale dostupností na dálnici D1, neváhejte mě kontaktovat.

Máte zájem o bližší informace?

5855

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.