Prodej pozemku pro bydlení 557 m2 - Blansko, Lažánky, okr. Blansko

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
557 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
stavební (bydlení)
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Blansko 678 01
Česko

Okres
Blansko
Cena
2080000 Kč
za nemovitost

Nabízíme na prodej stavební pozemek 557 m2 v Lažánkách u Blanska. Pozemek má uliční šíři cca 23 m a délku 32 m.
Podle Územně plánovací informace je plocha pozemku BV - bydlení individuální, zástavba venkovská.
Stavební úřad vydal společné povolení novostavby rodinného domu včetně přípojek dne 15. 6. 2023.
Elektrika je vyvedena na sloup do rozvaděče, na který je možno se rovnou při výstavbě domu připojit. Je zaplacen správní poplatek 16 000 Kč a zajištěná smlouva na příkon 32 A.
V současné době se pracuje na zhotovení přípojky vody. Na pozemku se nachází kopaná studna.
Splaškovou kanalizaci řeší projektová dokumentace stavebního povolení. Sjezd a nájezd z komunikace na pozemek je odsouhlasený.
Zadní strana pozemku, sousedí s pozemkem 113 m2, který je na 48 let pronajatý a zájemci majitelka podstoupí nájemní smlouvu bezúplatně. Celkem lze využívat pozemek o ploše 670 m2. Tím by si nový majitel pozemku zajistil přístup do lesa.
Z pozemku je pěkný výhled na kopce v Lažánkách na protější straně silnice.
Doporučujeme prohlídku tohoto pěkného stavebního pozemku.

Máte zájem o bližší informace?

9306

Magazín
Nejnovější články

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.