Prodej pozemku pro bydlení 557 m2 - Blansko, Lažánky, okr. Blansko

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
557 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
stavební (bydlení)
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Blansko 678 01
Česko

Okres
Blansko
Cena
2290000 Kč
za nemovitost

Nabízíme na prodej stavební pozemek 557 m2 v Lažánkách u Blanska. Pozemek má uliční šíři cca 23 m a délku 32 m.
Podle Územně plánovací informace je plocha pozemku BV - bydlení individuální, zástavba venkovská.
Elektrika je vyvedena na sloup do rozvaděče, na který je možno se rovnou při výstavbě domu připojit. Je zaplacen správní poplatek 16 000 Kč a zajištěná smlouva na příkon 32 A.
V současné době se pracuje na zhotovení přípojky vody. Na pozemku se nachází kopaná studna.
Splaškovou kanalizaci řeší projektová dokumentace stavebního povolení. Sjezd a nájezd z komunikace na pozemek je odsouhlasený.
Zadní strana pozemku, sousedí s pozemkem 113 m2, který je na 48 let pronajatý a zájemci majitelka podstoupí nájemní smlouvu bezúplatně. Celkem lze využívat pozemek o ploše 670 m2. Tím by si nový majitel pozemku zajistil přístup do lesa.
Z pozemku je pěkný výhled na kopce v Lažánkách na protější straně silnice.
Doporučujeme prohlídku tohoto pěkného stavebního pozemku.

Máte zájem o bližší informace?

8262

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.