Prodej pozemku pro bydlení, 297 m2 - Kuřim

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
297 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
stavební (bydlení)
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Podhoří
Kuřim 664 34
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
3290000 Kč
za nemovitost

Dobrý den, rád bych Vám touto cestou nabídl ke koupi stavební pozemek, který je obdélníkového tvaru a nachází se v Kuřimi na ulici Podhoří. Jedná se o kaskádovitý pozemek (kaskády tvořeny opěrnými zídkami). Nejvyšší převýšení oproti komunikaci je přibližně 3 m.

Pozemek se nachází ve stabilizované ploše (A) města Kuřim, k.ú. Kuřim na parcele č.922, která se nachází v
ploše ,,s m í š e n é - o b y t n é“.

Lokalita:
ulice Podhoří se nachází na jižní straně města Kuřim pod Kuřimskou horou, která je porostlá lesy. Ulice je velmi tichá bez provozu automobilů a bez ruchu města. Vzdálenost na vlakové nádraží přibližně 900 metrů. Místo výstavby není obklopeno dalšími domy, díky čemuž budete mít zaručeno soukromí. K parcele vede zpevněná asfaltová cesta.

Technické parametry:
parcela je o celkové velikosti 297 m2. Uliční šíře je 15 metrů a délka 20,5 metrů. Parcela s mírný svahem. Před parcelou vedou veškeré inženýrské sítě ( vodovod, plynovod, kanalizace, elektřina ).

údaje z územního plánu:
výška budovy - jedno podzemní patro a dvě nadzemní s plochou střechou, případně se sedlovou střechou a podkrovím.

V případě zájmu o další informace a nebo o prohlídku na místě, jsem Vám k dispozici.

Máte zájem o bližší informace?

8167

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.