Prodej pozemku 2 273 m2 - Líšeň, Brno

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
2273 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
stavební (bydlení)
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Brno 0
Česko

Městská část
Brno-Líšeň
Okres
Brno-město
Cena
11715800 Kč
za nemovitost

Nabízíme na prodej soubor pozemků o celkové výměře 2 273 m2 v Brně – Líšni.
Dvě parcely, které navazují na pozemní komunikaci na ulici Holzova, mají celkem 891 m2. Šířka pozemku je z ulice cca 6 m a délka 127 m. V zadní části je pozemek mírně širší. Tyto parcely jsou v územním plánu vedeny ve stabilizované ploše BC – plochy bydlení čistého. Kupní cena za tyto dvě parcely je 9.150.000,-Kč. V komunikaci na ulici Holzova jsou umístěny všechny inženýrské sítě, na které je možné se napojit.
Pozemek o výměře 914 m2 se podle územního plánu nachází v návrhové ploše BC – plochy bydlení čistého. Šířka pozemku je cca 6,2 m a délka cca 134,5 m. Kupní cena tohoto pozemku je 2.285.000,-Kč (2.500,-Kč/m2).
Zbývající tři pozemky mají celkovou výměru 468 m2. Tyto pozemky jsou nestavební. Podle územního plánu jsou vedeny jako zemědělský půdní fond. Cena pozemků je 280.800,-Kč (600,-Kč/m2).
Majitelé by rádi prodali pozemky jako celek jednomu zájemci. Celková cena všech pozemků o výměře 2 273 m2 je 11.715.800,-Kč, včetně provize.
V Líšni je kompletní občanská vybavenost (ZŠ, MŠ, obchodní centrum, aj.) Doporučujeme prohlídku.

Máte zájem o bližší informace?

8033

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.