Prodej pasivního rodinného domu 5+kk, 135 m2 - Kobylnice u Brna, okr. Brno venkov

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
135 m²
Zastavěná plocha
92 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
novostavba
Vybavení
nezařízeno
Vytápění
Lokální - elektrické
Energetický štítek
A – mimořádně úsporná
Adresa

Kobylnice 664 51
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
12300000 Kč
za nemovitost

Nabízíme na prodej novostavbu pasivního rodinného domu 5+kk v Kobylnicích u Brna.
Vážný zájemce má možnost jednat o ceně domu.
Zastavěná plocha domu je 92 m2, pozemek má celkem 600 m2.
Dům je pasivní, stavba z Ytongu s vnějším kontaktním zateplením – polystyrén 30 cm, stropy jsou betonové, monolitické. Ve stropě je 50 cm tepelné izolace a v podlaze 20 cm polystyrénu.
Dům je kompletně dokončen včetně obkladů, obložek a dveří, dlažeb a sanitární techniky.
Okna jsou plastová s trojskly a doplňují je venkovní žaluzie na dálkové ovládání.
Vytápění domu zajišťuje rekuperační jednotka, která zajistí dostatečný přívod vzduchu do obytných místností. Ohřev teplé vody el. bojlerem 180 l. V koupelnách a na WC je elektrické podlahové topení. V místnostech elektrické přímotopy.
V koupelnách, na WC a ve vstupní chodbě je položeno elektrické podlahové topení. V místnostech jsou na přitápění elektrické přímotopy. Topení je na termostat a v každé místnosti je možno nastavit jinou teplotu.
V 1. NP se nachází prostorný obývací pokoj spojený s kuchyní o výměře 31,99 m2 se vstupem na terasu, dále je zde pokoj 13,74 m2, koupelna 4,89 m2, WC 1,55 m2, vstupní chodba 3,71 m2 a technická místnost 2,76 m2. U kuchyně je prostorná komora na potraviny.
Po schodišti se vchází do 2. NP., kde jsou tři pokoje 13,74 m2, 18,03 m2 a 12,36 m2, koupelna s WC 4,89 m2, technická místnost - šatna 4,67 m2. Ložnice je rozdělena na část, kde je místo na dvojlůžko s toaletními stolky a část, kde je možné vybudovat menší pracovnu. Dále je zde nika na umístění vestavěných skříní.

Před domem jsou tři parkovací stání a je zde i možnost postavení garáže.
Kobylnice u Brna jsou pěkná a klidná obec, která se nachází 9 km od městské části Brno – Slatina a 4 km od města Šlapanice. V obci je moderní základní škola, mateřská školka s pěknou zahradou nedaleko od naší výstavby, dětské hřiště, víceúčelové hřiště, obchod a restaurace. V okolí jsou cyklostezky a nedaleko se nachází Ponětovické rybníky. Z Kobylnic je dobrá dostupnost autobusem do Brna, cca 25 minut a 10 minut autem. Je výhodné i spojení přes Šlapanice, kde se nachází zastávka vlaků a trolejbusů s dojezdem do Brna k hlavnímu nádraží. Doporučujeme prohlídku tohoto pěkného samostatně stojícího domu.
Pro více informací volejte makléři.

Máte zájem o bližší informace?

8116

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.