Prodej pasivního rodinného domu 5+kk, 101 m2 - Kobylnice, okr. Brno - venkov

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
101 m²
Zastavěná plocha
157 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
novostavba
Vybavení
nezařízeno
Vytápění
Lokální - elektrické
Energetický štítek
B – úsporná
Adresa

U Řempa
Kobylnice 664 51
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
0 Kč
za nemovitost

Hledáte-li dům v blízkosti Brna, pasivní dům s nízkými náklady na provoz, pak by Vás mohl zajímat pasivní dům 5+kk v Kobylnicích u Brna, 4 km od Šlapanic a 9 km od Slatiny.
Zastavěná plocha domu je 157 m2, včetně terasy 15 m2, která navazuje na zahradu 279 m2. Pozemek včetně domu měří 436 m2. Prodávaný dům je v bloku levý, dům č.6.
Dům byl 25.4.2023 zkolaudovaný.
Dům je postavený jako masivní stavba z Ytongu s vnějším kontaktním zateplením polystyrénem 30 cm. V podlaze je 20 cm polystyrénu a ve stropě 50 cm izolace. Stopy jsou monolitické.
Okna a venkovní dveře jsou plastová s trojskly a doplňují je venkovní žaluzie na dálkové ovládání.
V koupelnách a na WC je elektrické podlahové topení. V místnostech elektrické přímotopy.
Rekuperační jednotka s tepelným čerpadlem sloužící pro ohřev TUV, objem zásobníku je 180 l. Součástí je i jednotka na chlazení v letních měsících.
V 1. NP se nachází prostorný obývací pokoj spojený s kuchyní o výměře 27,44 m2 se vstupem na zpevněnou plochu 15 m2 (která bude využívána jako terasa) , vstupní chodba 5,94 m2 a technická místnost 2,98 m2. Dále je zde pracovna 9,07 m2 a koupelna s WC 4,57 m2.
Po schodišti 4,93 m2 se vchází do 2. NP., kde jsou dva pokoje 9,85 m2 a 11,09 m2, ložnice 14,15 m2, koupelna 4,53 m2, WC 1,50 m2, technická místnost/ úschovna/ 0,64 m2 a chodba 4,69 m2.
Dům je připojený na vodu, kanalizaci a elektřinu. V nově vzniklé ulici byla vybudovaná ze zámkové dlažby komunikace s parkovacím stáním pro invalidy a veřejné osvětlení.
V Kobylnicích je základní škola, mateřská školka s pěknou zahradou nedaleko od naší výstavby, miniškolka, dětské hřiště, víceúčelové hřiště, obchod, a restaurace. V okolí jsou cyklostezky a nedaleko se nachází i Ponětovické rybníky. Z Kobylnic je dobrá dostupnost autobusem do Brna, cca 25 minut a 10 minut autem. Je výhodné i spojení přes město Šlapanice, kde se nachází zastávka vlaků a trolejbusu s dojezdem do Brna k hlavnímu nádraží.
Doporučujeme prohlídku této zajímavé novostavby.
Pro více informací volejte makléři.

Máte zájem o bližší informace?

8752

Magazín
Nejnovější články

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.