Prodej, Pasivní rodinný dům, 213 m2 - Moravany

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
213 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
novostavba
Vybavení
nezařízeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
A – mimořádně úsporná
Adresa

Hlavní 112/43
Moravany 664 48
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
19990000 Kč
za nemovitost

Hledáte nemovitost, která Vás okouzlí na první dojem? Kvalitně postavenou novostavbu s velkou zahradou a dvojgaráží? Oceníte použití moderních technologií a materiálů? Pasivní dům s opravdu nízkými náklady na bydlení? Umístění v těsné blízkosti Brna? Pak čtěte dále.

Nabízíme prodej rodinného domu s dispozicí 5+kk (212,6 m2) s terasou (40 m2) v unikátním projektu výstavby domů, který se nachází v obci Moravany. Projekt samotný je zaměřen primárně na koncepci zdravého bydlení, jednoduché tvary, spojení moderních technologií a ekologický přístup.

Dispozice nabízeného domu č. 3 (rohového), nacházejícího se na ul. Hlavní s parcelou o velikosti 747 m2 a orientací na jih:
1.NP: dvojgaráž s přímým vstupem do domu (37,50 m2), předsíň (12,15 m2), ob. pokoj s kuchyní a jídelnou (56,77 m2), komora (5,99 m2), koupelna + WC (4,06 m2), technická místnost (8,31 m2), terasa (40 m2).
2.NP: schodiště (5,10 m2), chodba (4,89 m2), pokoje (16,99 m2, 20 m2, 14,24 m2 a 15,99 m2), koupelna (8,13 m2), WC (2,48 m2).

Domy jsou postaveny tak, aby měl každý z majitelů soukromí zejména na terase, která je propojena s ob. pokojem okny, které tvoří celou čelní stěnu a prostor krásně prosvětlují.

Standardy - dům bude kompletně dokončen (bez kuchyňské linky).
Čerstvý vzduch z venku prochází do domu přes prachové a pylové filtry. Kvalitní zateplení a technologie řízeného větrání s rekuperací tepla udržují příjemné vnitřní klima v zimě i v létě.
Účinná izolace a speciální okna s trojskly nepustí do bytu žádný hluk z ulice a vy si tak plně vychutnáte útulnou atmosféru domova.
V tomto domě dokážete uspořit až 85 % nákladů na vytápění oproti běžným novostavbám. Takto nízké spotřeby energií dosahujeme díky speciální vrstvené izolaci a ekologickému teplovzdušnému vytápění s rekuperací tepla.

V Moravanech, které se nachází pouhé 3 km od Brna je plná občanská vybavenost v podobě školy, školky, restaurací, obchodů. Dalším benefitem je napojení na IDS a dostupnost na dálnici D1 a D2. Moravany jsou ideální pro všechny věkové skupiny, rodiny s dětmi i osoby toužící po klidném místě pro život.
Pokud toužíte po krásném bydlení, které je spojeno s přírodou, potom právě tento dům splní všechna vaše očekávání.

K nastěhování koncem roku 2022. Veškeré informace v RK. Doporučuji.

Máte zájem o bližší informace?

6930

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.