Prodej nového bytu 1+kk v OV Brno, ul. Opuštěná (Rezidence u Vaňkovky)

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Byty
Typ konstrukce
cihlová
Dispozice
1+kk
Obytná plocha
37 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Vlastnictví
osobní
Stav nemovitosti
novostavba
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Energetický štítek
B – úsporná
Adresa

Opuštěná
Brno 0
Česko

Okres
Brno-město
Cena
3950000 Kč
za nemovitost

Prodej novostavby 1+kk v OV v 5.NP s výtahem.

Celková užitná plocha 33,6 m2, z toho lodžie 2,3 m2, podlahová plocha bytu 31,3 m2.
Dispozice: zádveří 5,3 m2, koupelna s WC 3,9 m2, pokoj s kuchyňským koutem a výstupem na lodžii 22,1 m2,

Cena bytu je včetně veškerého vybavení:
hliníková okna s trojsklem a plastovými parapety, vstupní protipožární dveře, interiérové dveře s obložkovou zárubní, vinylové podlahy, dlažba, obklady, sanita.
Koupelna – umyvadlo, WC, sprchový kout, vývod na pračku, otopný žebřík.
V ceně není pouze kuchyňská linka.

K bytu je možné dokoupit sklep o výměře 2 m2 za 205.700,-Kč.

Platební podmínky:
1. splátka ve výši 200.000,-Kč do 5 dnů po podpisu rezervační smlouvy,
2. splátka ve výši 195.000,- Kč do 14 dnů po podpisu budoucí smlouvy,
3. splátka (doplatek) 3,555.000,-Kč do 14 dnů po kolaudaci (srpen 2023).

Lokalita je exkluzivní svou dostupností do centra města, dosahem MHD a výjezdu z města na D1 i D2.
Dané místo má perspektivu v budoucí nové zóně centra města.

Dokončení 8/2023.

Máte zájem o bližší informace?

7337

Magazín
Nejnovější články

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat.