Prodej, nájemní dům s pozemkem, Brno, ulice Vinohrady

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Komerční objekty
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
479 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
jiné
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
Ústřední - plynové
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Vinohrady
Brno 63900
Česko

Městská část
Brno-střed
Okres
Brno-město
Cena
0 Kč
za nemovitost

Nabídka zděného nájemního domu na ulici Vinohrady, Brno – Štýřice, roh ulic Červený kopec a Vinohrady. Dům pochází z období první republiky a je z větší části podsklepen. Kdysi zde bývala prádelna, byty a restaurace. V domě jsou tři podlaží, jedno podzemní, dvě nadzemní a stavebně neupravená půda se sedlovou střechou. Aktuálně je dům před rekonstrukcí. Objekt je 5 let neobydlený. Je možné přistavět jedno patro.
Užitná plocha celkem: 479 m2
Zastavěná plocha: 461 m2
Věcné břemeno bezplatné služebnosti vodovodu a světla.
Dispoziční řešení:
1.PP - /68,74 m2/ schodiště, sklep, bývalá vinárna, sociální zázemí, provozní místnosti;
1.NP – /136,18 m2/ schodiště, obytné prostory, sklady, sociální zázemí
2.NP – /143,64 m2/ schodiště, obytné prostory, pavlač, sociální zázemí
Půdní prostor - /130 m2/ sedlová střecha, možnost rozšíření
Celkem: 479 m2
Technické údaje:
Vše je v původním provedení, bez zateplení, bez výměny oken.
Vytápění – starší plynový kotel. Objekt je napojen na veškeré IS.
- nosné konstrukce: kámen, cihly, tvárnice
- připojení na veřejnou kanalizaci
- připojení plynu
- připojení na veřejný vodovod
- centrální domovní kotel
- bez výtahu
- elektřina
Venkovní plochy náležící k objektu jsou dlouhodobě neudržované, jsou porostlé volně rostoucí zelení. Před domem nebo v zahradě je prostor na případné vybudování parkovacích ploch. Příjezdová komunikace asfaltová.
Jedná se o zajímavý objekt na velmi výjimečném a lukrativním místě vhodný k vybudování bytových jednotek a parkovacích ploch. Bližší informace v RK.

Máte zájem o bližší informace?
Mgr. Romana Dokonalová
Mgr. Romana Dokonalová

4333

Magazín
Nejnovější články

Již příští rok by se mělo v katastrálním území brněnských Židenic začít stavět. Novým obyvatelům by tu nejpozději od roku 2029 mělo být k dispozici až 300 bytových jednotek. Na projektu bude spolupracovat město se soukromým investorem.

Přejete si doma udržet i během nejchladnějších měsíců roku příznivé klima, vyhnout se plísním a zároveň ušetřit na vytápění? Máte-li plastová okna, řešení je snadné. Nastavte je do zimního režimu. Poradíme vám, jak na to.

Svou novou trvalou adresu by mohli v budoucnu najít mnozí Brňané na severovýchodním okraj jihomoravské metropole v Líšni. Na pozemcích při ulici Holzově totiž město plánuje novou výstavbu. Nejprve je však potřebné zpracovat územní studii, která podrobněji přiblíží rozvoj této lokality.

Zvyšování cen nemovitostí se nevyhnulo ani druhé polovině minulého roku. Například v loňském třetím čtvrtletí zdražily domy a byty meziročně o výrazných 22 %. Vyplývá to z Indexu cen nemovitostí vydávaném Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Jaké jsou důvody rychlého růstu?

Nakupovat sem chodí obyvatelé z okolí, ale i ti, kdo do Brna přijíždějí ze směru od hlavního města našeho rakouského souseda. Nyní se obchodní centrum mezi ulicemi Vídeňská, Strážní a Vsetínská rozroste. V rámci přístavby plánuje soukromý investor například také stavbu bytového domu či polyfunkční budovy s 11 patry.

Do popředí zájmu Čechů se v posledních dvou letech dostaly rodinné domy. V kurzu jsou dvoj- a trojdomy, které představují finančně přijatelnější alternativu. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?