Prodej nadstandardní novostavby rodinného domu Bílovice nad Svitavou

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
138 m²
Zastavěná plocha
98 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
novostavba
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
Jiné
Energetický štítek
B – úsporná
Adresa

Bílovice nad Svitavou 664 01
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
21950000 Kč
za nemovitost

Rádi bychom vám představili opravdu jedinečný kousek v naší nabídce. Bydlení ve výborné dostupnosti do Brna, zároveň pár kroků od přírody, na okraji malebných Bílovic nad Svitavou. Na prodej je levá polovina dvojdomu, kdy pravou obývá stávající majitel a stavitel nemovitosti – ten celou nemovitost vybudoval z prvotřídních materiálů, s důrazem na kvalitu, bezpečnost a energetickou nenáročnost celé stavby. Co jiného může být zárukou poctivě odvedené práce, než že vašim sousedem bude zároveň „investor“ celého projektu, který do stavby vložil maximální úsilí, nemalé peníze, a hlavně kus sebe? A v čem je tedy celá stavba tak jedinečná? Hned na úvod je třeba zmínit, že je dům energeticky nenáročný, což dnes jistě oceníte. Co si pod tím představit? Mimo energetický štítek B, třeba německé tepelné čerpadlo Stiebel Eltron, které se postará o tepelnou pohodu v domě během celého roku. V zimě se čerpadlo bude podílet na vytápění, v létě vám domov zase příjemně zchladí. Pokud by to nestačilo, je v domě příprava pro zavedení klimatizace. Od stejného výrobce je dům vybaven také rekuperací, která zajití regulovanou výměnu vzduchu bez ztráty energie. Dále zde najdete prvotřídní hliníková okna a dveře, které zajistí bezpečí a minimální tepelné ztráty. Dveře jsou vybaveny dálkovým přístupem, otevíráním čtečkou otisků, kódem nebo čipem, ale i podsvíceným madlem. Majitel při výběru vybavení opravdu nešetřil. Mimo jiné se můžete těšit na vypínače Schneider, ovládání vnitřního osvětlení na schodech a dveřích, digestoř Faber, sanitární zařízení od Villeroy & Boch, žaluzie s dálkovým ovládáním, monolitickou konstrukci stropů a stěn, robustní zateplení nebo podlahové vytápění v celém domě. Harmonie kvality nepřestává, ani když se zaměříte vně stavbu samotnou – provětrávaná fasáda domu je obložena hranoly sibiřského modřínu a k objektu vede soukromá příjezdová cesta z kamene. Na pozemku domu naleznete jímku na dešťovou vodu s přípravou pro závlahu. Připravenou půdu budete mít také pro venkovní altán nebo bazén. Samozřejmě bychom mohli náš výčet rozšířit, ale věříme, že na navození základního obrázku to stačí až až. Neváhejte moc dlouho a domluvte si prohlídku s našim makléřem. Tahle nabídka se u nás moc dlouho neohřeje. A co vy? Ohřejte se už brzy v novém?

Pozemek celkem: 472 m2 + podíl na společné komunikaci
Zahrada: 374 m2
Zastavěná plocha: 98 m2
Užitná plocha RD: 138 m2

Dispozice:
1.NP: zádveří (5,7 m2), obývací pokoj s kuchyní a jídelnou (53,5 m2), chodba (1,6 m2), koupelna (4,1 m2), WC (2,3 m2), technická místnost (4,0 m2)
2.NP: chodba a schodiště (18,2 m2), pokoj (17,0 m2), pokoj (10,8 m2), pokoj (10,8 m2), koupelna (7,4 m2), WC (2,4 m2)

Máte zájem o bližší informace?

7312

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.