Prodej komerčních pozemků o celkové výměře 1.152 m2, při ulici Úlehlova, v k.ú. Brno-Líšeň

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
1152 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
stavební (komerční)
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Brno 0
Česko

Městská část
Brno-Líšeň
Okres
Brno-město
Cena
11430144 Kč
za nemovitost

Prodej komerčních pozemků o celkové výměře 1.152 m2, při ulici Úlehlova, v k.ú. Brno-Líšeň.
Předmět prodeje tvoří pozemky:
- pozemek parc. č. 8757/5, celková výměra 252 m2, ostatní plocha, zeleň
- pozemek parc. č. 8778, celková výměra 369 m2, ostatní plocha, jiná plocha
- pozemek parc. č. 8779/2, celková výměra 531 m2, ostatní plocha, jiná plocha
to vše zapsáno v katastru nemovitostí na LV č. 4507 pro katastrální území Líšeň, obec Brno, u Katastrálního úřadu pro Jihomoravský kraj, KP Brno-město.

A dále ideální podíl o velikosti 1/6 na pozemcích parc.č. 4264/2, 8742/1, 8757/8, 8869, 9185/1 zapsaných na LV č. 14193 pro katastrální území Líšeň obec Brno, u Katastrálního úřadu pro Jihomoravský kraj, KP Brno-město, který zajišťuje přístup k výše uvedeným pozemkům.
V současné době slouží nabízené nemovitosti jako areál - odstavná plocha pro 60 aut. Je oplocený s elektricky otevíratelnou bránou. Areál je plně zabezpečen kamerovým systém, disponuje 4 sloupy venkovního osvětlení.
Areál má velmi dobrou dopravní dostupnost, je napojen na všechny inženýrské sítě - elektřina, plyn, voda, kanalizace.
Přesná adresa: N 49°11.77260', E 16°40.19065'

Možnost odpočtu DPH.

Celková cena 11.430.144,-Kč je včetně DPH a provize 2,5% včetně DPH.

Máte zájem o bližší informace?

7683

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.