Prodej komerční nemovitosti 567 m2, pozemek 7 142 m2 - Lhota Rapotina

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Komerční objekty
Typ konstrukce
dřevěná
Obytná plocha
567 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
jiné
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
před rekonstrukcí
Vybavení
nezařízeno
Vytápění
Lokální - tuhá paliva
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Lhota Rapotina 679 01
Česko

Okres
Blansko
Cena
0 Kč
za nemovitost

Je nám potěšením Vám nabídnout ke koupi velice výjimečnou nemovitost situovanou na výjimečném místě - budovu bývalé sokolovny v obci Lhota Rapotina, nedaleko od Boskovic.

Podlahová plocha přízemní budovy činí přibližně 567 m2. Na atraktivitě jí přidává také rozsáhlý pozemek o výměře 7.142 m2, který k ní náleží.

Budova je situovaná na kopci za obcí. Vzrostlé stromy a zeleň jí poskytují naprosté soukromí. V průběhu posledních let prošla částečnou revitalizací a aktuálně je stále využívána jako tréninkové centrum. Dispozice původní budovy zůstala téměř zachována. Orientační půdorys je k dispozici v obrázcích.

Budova je napojena na obecní vodovod a elektřinu. Pro odpady je aktuálně využívaná jímka.
Parkování je možné přímo před budovou. Dle platného územního plánu obce spadá pozemek pod budovou do ploch občanského vybavení.

Budova bývalé sokolovny má bohatou historií a dlouhé roky sloužila jako centrum společenských akcí a sportovních aktivit pro obyvatele obce a okolí. Nemovitost samotná, její poloha a rozsáhlý pozemek poskytují nespočet možností pro využití dle vlastních podnikatelských záměrů.

Malebná obec Lhota Rapotina je obklopena přírodou a lesem protkaným turistickými stezkami. Leží přibližně 4 km jižně od Boskovic a přibližně 30 km na sever od Brna.
Videoprohlídku okolí naleznete na následujícím odkazu: https://youtu.be/G2ECUKK8QKU

Budova je k dispozici ihned.
Pro více informací kontaktujte makléře.
Těším se na Vás na prohlídkách.

Máte zájem o bližší informace?

6769

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.