Prodej komerční nemovitosti 567 m2, pozemek 7 142 m2 - Lhota Rapotina

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Komerční objekty
Typ konstrukce
dřevěná
Obytná plocha
567 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
jiné
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
před rekonstrukcí
Vybavení
nezařízeno
Vytápění
Lokální - tuhá paliva
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Lhota Rapotina 679 01
Česko

Okres
Blansko
Cena
9900000 Kč
za nemovitost

Je nám potěšením Vám nabídnout ke koupi velice výjimečnou nemovitost situovanou na výjimečném místě - budovu bývalé sokolovny v obci Lhota Rapotina, nedaleko od Boskovic.

Podlahová plocha přízemní budovy činí přibližně 567 m2. Na atraktivitě jí přidává také rozsáhlý pozemek o výměře 7.142 m2, který k ní náleží.

Budova je situovaná na kopci za obcí. Vzrostlé stromy a zeleň jí poskytují naprosté soukromí. V průběhu posledních let prošla částečnou revitalizací a aktuálně je stále využívána jako tréninkové centrum. Dispozice původní budovy zůstala téměř zachována. Orientační půdorys je k dispozici v obrázcích.

Budova je napojena na obecní vodovod a elektřinu. Pro odpady je aktuálně využívaná jímka.
Parkování je možné přímo před budovou. Dle platného územního plánu obce spadá pozemek pod budovou do ploch občanského vybavení.

Budova bývalé sokolovny má bohatou historií a dlouhé roky sloužila jako centrum společenských akcí a sportovních aktivit pro obyvatele obce a okolí. Nemovitost samotná, její poloha a rozsáhlý pozemek poskytují nespočet možností pro využití dle vlastních podnikatelských záměrů.

Malebná obec Lhota Rapotina je obklopena přírodou a lesem protkaným turistickými stezkami. Leží přibližně 4 km jižně od Boskovic a přibližně 30 km na sever od Brna.

Budova je k dispozici ihned.
Pro více informací kontaktujte makléře.
Těším se na Vás na prohlídkách.

Máte zájem o bližší informace?
Mgr. Michaela Jakeš Bočová
Mgr. Michaela Jakeš Bočová

6769

Magazín
Nejnovější články

V uplynulém roce se na brněnském trhu prodalo nejméně novostaveb za poslední dekádu jeho sledování. Celkem 535 bytů v hodnotě 3,6 miliardy korun. Ceny přesto v průběhu roku neklesly a drží se na úrovni 130 000 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Prodejci hlásí oživení trhu, které nastalo v druhé polovině roku. V novém roce odborníci očekávají zlevnění úvěrů, růst poptávky i mírný růst cen, a to jak u starších, tak nových bytů. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnského trhu novostaveb, kterou připravuje společnost IMPERA styl.

Zásadní proměna čeká druhé nejvytíženější nádraží v Brně. Železniční stanice Královo Pole projde masivní rekonstrukcí, která přinese komfortnější cestování díky nové hale i přestavěnému kolejišti. Všechna nástupiště budou bezbariérová a nynější podchod se prodlouží až na ulici Myslínovu. Hotovo má být zhruba za dva roky.

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.