Prodej farmy U kurdějovského rybníka, 53 911 m2, Kurdějov

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Komerční objekty
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
470 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
jiné
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
novostavba
Vybavení
zařízeno
Vytápění
Ústřední - tuhá paliva
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Kurdějov 693 01
Česko

Okres
Břeclav
Cena
24200000 Kč
za nemovitost

Realitní společnost IP Solution Real nabízí k prodeji soubor pozemků a staveb tvořící farmu U kurdějovského rybníka, s celkovou výměrou pozemků 53 911 m2, v obci Kurdějov u Hustopečí.

Pozemky se nachází na samotě, asi 2,5 km jihovýchodně od obce Kurdějov. Jsou přístupné po zpevněné obecní komunikaci. Areál je napojen na elektřinu z vlastní přípojky řešené od trafostanice u bývalého státního statku směrem k obci pomocí dálkového nadzemního vedení v délce asi 1,8 km.

Areál s farmou a apartmány k pronájmu se skládá z hlavní stavby, která je využívána ke komerční činnosti jako penzion. V objektu jsou 4 samostatné apartmány. Jedná se o jednopodlažní nepodsklepený zděný objekt se sedlovou, v části pultovou střechou s obytným podkrovím. Objekt byl postaven v roce 2007. Nadstandardním vybavením je bazén na slanou vodu s technologií umístěný v přízemí. Technologie bazénu je umístěna ve sklepních prostorech vedle bazénu. Dále je instalováno zařízení na filtraci a změkčení vody, dále klimatizace ve dvou apartmánech, vzduchotechnika u bazénu k odvlhčování prostor, okna jsou kompletně osazena venkovními roletami, je zbudován centrální vysavač.

Stavba je napojena na elektřinu vlastním dálkovým vzdušným vedením. Voda je zajištěna z kopané studny, odpady jsou svedeny do jímky, plyn není zaveden. Přízemní podlaží stavby je v současné době rozděleno na dva apartmány, stejně jako podkroví.

K hlavní stavbě jsou přistavěny přístřešky, slouží jako terasa pro hosty. Jedná se o jednopodlažní nepodsklepený zčásti zděný, z části dřevěný objekt s pultovou střechou. Dále je přistavěna kotelna, s kotlem na tuhá paliva, který slouží k vytápění hlavní stavby a zároveň po celý rok k ohřevu teplé vody do dvou zásobníků o celkovém objemu 2000 l. Součástí objektu jsou skladovací a technické prostory.

Pozemky o celkové výměře 53 911 m2 tvoří jednotný funkční celek. Dle územního plánu obce se jedná z části o plochy SV – smíšené obytné – venkovské. Na pozemcích u hlavní stavby apartmánového domu se nachází opěrná zeď z gabionu s kamennou výplní, dále zpevněná betonová plocha, plocha z kamenů volně ložených a část celkového oplocení objektu, převážně z kovových profilů kovářsky opracovaných s betonovou podezdívkou, vjezdová brána s elektrickým pohonem a branka. V severní části se nachází kopaná studna s pitnou vodou, která je využívána v hlavním objektu. Studna má hloubku 8 m, vodní sloupec v ní činí 4 m.

V další části je pozemek zastavěn zemním sklepem, který vznikl asi před 30 lety. Vedle sklepa se nachází pergola.
Vedle se nachází uměle vyhloubený rybník, bez přítoku, o rozměru 100×20 m. Zbývající část pozemků navazuje na zastavěnou část směrem k jihu. Dle územního plánu obce se jedná o plochy přírodní, případně plochy zemědělské. Ve skutečnosti nejsou pozemky využívány k zemědělské hospodářské činnosti, ale slouží jako výběh pro chované…

Bohužel více informací sem do textu dát nelze. Kompletní popis a více fotografií najdete ondrejjilek cz

Máte zájem o bližší informace?

6950

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.