Prodej domu s velkým potenciálem k celkové rekonstrukci, 378m2 - Oslavany

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
300 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
před rekonstrukcí
Vybavení
nezařízeno
Vytápění
Lokální - tuhá paliva
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Široká 1055/23a
Oslavany 664 12
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
5590000 Kč
za nemovitost

Chtěli byste bydlet na pěkném a klidném místě, obklopeni nádherným okolím, přírodou a přitom se nechcete vzdávat perfektní dopravní dostupnosti? Potom právě Vám nabízím ve výhradním zastoupení majitele rodinný dům s velkým potenciálem na ulici Široká v Oslavanech. Nenechte se odradit jeho současným stavem, protože i ten může být v konečném výsledku jeho obrovskou výhodou, neboť si ho můžete přetvořit naprosto k obrazu svému a zcela tak realizovat svoje představy, potřeby a požadavky.

Oslavany jsou krásným městem, které se nachází asi 25 km od Brna a poskytují veškerou občanskou vybavenost a výborné dopravní spojení a to nejen do Brna. Za zmínku stojí například i JE Dukovany. Parcela pozemku má výměru 378 m2 s tím, že zastavěná plocha domu s garáží má cca 150 m2. Nemovitost díky svým dispozicím může krásně sloužit i jako vícegenerační, nebo nabízí možnost skloubit bydlení s podnikáním. Pokud by pro vás dům přeci jen poskytoval málo prostoru, lze dostavět patro, případně podkroví, což značně usnadní samostatná chodba, takže by se nemuselo zasahovat přímo do obytného prostoru. Rovněž se zde přímo nabízí příležitost pro stavební firmu, která může dům zrekonstruovat a ten potom nabídnout klientům, kteří ocení okamžitou možnost nastěhování bez nutnosti rekonstrukce. Na domě byly provedeny sondy, na základě kterých byl vypracován aktuální statický posudek, který přesně popisuje stavebně technický stav domu a bude k dispozici jednak již na prohlídkách a je součástí dokumentace k domu.

Co se inženýrských sítí týče, tak jsou zastoupeny všechny. V tuto chvílí může být dům vytápěn kotlem na tuhá paliva, ale v horním bytě je možnost zřídit krbová kamna. Voda je ohřívána elektrickým bojlerem, který je však v tuto chvíli nefunkční. Veřejný vodovod a kanalizace je potom samozřejmostí a plynová přípojka se nachází před domem. Dům byl postaven v roce 1980 a od té doby na něm neproběhly žádné opravy, ani investice.

Na domě neváznou žádné právní vady ani jiná omezení a lze ho tak bez problémů financovat hypotečním úvěrem.

Neváhejte mne tedy kontaktovat, domluvte si prohlídku a přijďte si prohlédnout vaše nové bydlení, či investiční příležitost.

Máte zájem o bližší informace?

7176

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.