Prodej činžovního domu 1.800 m2 - Vyškov

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Komerční objekty
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
1800 m²
Zastavěná plocha
432 m²
Podtyp pozemku
jiné
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
nezařízeno
Vytápění
Ústřední - tuhá paliva
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Vyškov 0
Česko

Okres
Vyškov
Cena
0 Kč
za nemovitost

Ve výhradním zastoupení nabízíme k prodeji areál o celkové podlahové ploše cca 1.500 m2 vhodný na přestavbu na bytový dům.
Jedná se o pětipodlažní budovu se čtyřmi nadzemními a jedním podzemním podlažím, který sloužil vojenské správě.
Hlavní budova má prostorné centrální schodiště s přípravou pro výtah a chodbu středem objektu. Z chodby jsou vstupy do bývalých kanceláří o ploše 9 – 30 m2. Kanceláře mají výhled orientovaný do ulice a na dvůr areálu. Každé patro má prostory původního sociálního zařízení (WC, sprchy, kuchyňky).
Konstrukce budovy je cihlová se stropy z prefabrikovaných desek a keramických panelů. Vnitřní příčky (bývalých kanceláří) jsou jen z dutých cihel. Hlavní budova tak umožňuje snadnou rekonstrukci při zachování pláště budovy. Střechy obou objektů jsou ploché s lepenkovým povrchem.
Výstavba byla dokončena v 80tých letech. K objektu je téměř kompletní dokumentace včetně použitých materiálů a vnitřních rozvodů.
Vytápění je novým centrálním kotlem na tuhá paliva umístěným v suterénu budovy. Na pozemku je plynová přípojka. Budova je napojena na elektřinu, dešťovou i splaškovou kanalizaci.
Od výstavby prošla budova jen malými úpravami. Nachází se v ní několik kanceláří a služebních bytů. Zadní trakt a dvě patra hlavní budovy jsou v původním stavu. Budova je vytápěná, udržovaná a v dobrém technickém stavu.
Na dvoře areálu je šest velkých garáží, prostor pro parkování a nadzemní skladovací prostor. Vjezd na dvůr je možný bránou po pravé i levé straně budovy. Parkování je nejen na dvoře areálu, ale i na vlastním pozemku před budovou.
Hlavní budova má rozměry 21 x 13 m a zadní garáže se skladem 12 x 9 m.
Celková plocha areálu je 1.171 m2, zastavěná plocha budov je 432 m2 a přípojky plynu a elektřiny jsou na samostatných pozemcích.

- Podzemní podlaží
V suterénu budovy je původní „chráněné pracoviště“ pod litou betonovou deskou. Dále kotelna objektu a sklad dřeva.
- První nadzemní podlaží
Na schodiště z ulice navazuje vstupní prostor bývalé vrátnice a opravené kanceláře. Schodiště vede do suterénu a přes podestu je vstup na dvůr a ke garážím.
- Druhé nadzemní podlaží
Z podesty schodiště je napojení na sklad nad garážemi.
- Třetí a čtvrté nadzemní podlaží má několik novějších kancelářské prostor a služebních bytů.
Hlavní budova a garáže jsou k sobě o půl patra posunuty.

V roce 2022 byla schválena změna využití objektu na plochy bydlení v bytných domech (BH). Areál je tedy možné při splnění pravidel územního plánu přestavět na byty a občanskou vybavenost.

Tato nemovitost se nachází 200 m od vlakového nádraží, 500 m od autobusového nádraží a 800 m od centra města v klidné ulici. Nabízí tak ideální polohu pro komerční využití nebo pro bydlení.
Vyškov je na logisticky výhodném místě 20 min od Brna, Prostějova a Kroměříže.

Pro více informací a domluvení prohlídky prosím kontaktujte makléře.

Máte zájem o bližší informace?

7856

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.