Prodej chaty se zahradou, Brno - Štýřice (k.ú. Pisárky), ul. Vinohrady

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Rekreační objekty
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
50 m²
Zastavěná plocha
41 m²
Podtyp pozemku
Chata
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
zařízeno
Vytápění
Ústřední - elektrické
Adresa

Vinohrady
Brno 639 00
Česko

Okres
Brno-město
Cena
1990000 Kč
za nemovitost

Nabízíme prodej pěkné zděné chaty o zastavěné ploše 41m2 při ulici Vinohrady, Brno, k.ú. Pisárky, lokalita Červený kopec. Jedná se o dobře udržovanou zděnou chatu vhodnou k okamžitému užívání, po úpravách však vhodnou i na trvalé bydlení. Nemovitost se nachází v atraktivní lokalitě v blízkosti centra Brna, jen pár minut chůze od MHD (ulice Vídeňská či Brno - Bohunice ulice Kejbaly) a je k ní bezproblémový příjezd autem (cca 10 metrů od pozemku). Chata stojí na pěkném rovinatém pozemku a je napojena na městský vodovod a elektřinu. Vytápění je řešeno elektrickým kotlem a rozvody topení v mědi s radiátory, ohřev vody el. boiler. Chata je zateplena (10 cm polystyren) a má novou fasádu, střecha je plechová, v dobrém stavu a zcela funkční. Vstup do chaty je přes menší dřevěnou verandu, v přízemí se nachází samostatná kuchyň, samostatné splachovací WC, sprcha a jeden velký pokoj, v podkroví je pak ložnice. Pod chatou je malý sklep a vedle chaty dřevěná kůlna. Chata se nabízí i včetně většiny vnitřního vybavení. Chata se nachází na pozemku Statutárního města Brna a kolem ní je v nájmu k dispozici velmi pěkná zahrada o výměře 419m2 za nájemné cca 4.200,- Kč ročně (celková plocha v nájmu je 459m2, vše řešeno podnájemní smlouvou s Českým zahrádkářským svazem, Červený kopec Brno). Příjezd cca 5-10 metrů od pozemku. Vlastní přípojka vody a elektřiny (vlastní smlouva s BVV a elektrárnou, odběr se bude převádět na nového majitele). Na pozemku ovocné stromy (švestky, meruňky, broskve). K uvedené kupní ceně bude dále připočtena provize zprostředkovatele. Více informací v RK.

Máte zájem o bližší informace?

6345

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.