Prodej chaty, 41 m2 - Ivančice - Budkovice

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Rekreační objekty
Typ konstrukce
smíšená
Obytná plocha
51 m²
Zastavěná plocha
41 m²
Podtyp pozemku
Chata
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
zařízeno
Vytápění
Lokální - tuhá paliva
Adresa

Ivančice 664 91
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
1200000 Kč
za nemovitost

Láká vás užívat si volné chvíle na své vlastní chatě?

Exkluzivně vám nabízíme prodej rekreační chaty ve známé chatové oblasti Jouřov, nacházející se cca 35 km od Brna, nedaleko Ivančic, směrem na Moravský Krumlov, v zalesněném údolí říčky Rokytná.
V katastru Budkovice je vedena jako stavba k rodinné rekreaci s evidenčním číslem.
Jedná se o původní chatu o zastavěné ploše 41 m2 stojící na vlastním pozemku, se zastřešenou terasou, která umožňuje užívat si chvíle klidu při stálém kontaktu s přírodou i běhěm méně příznivého počasí.
Pozemek kolem chaty je ve vlastnictví Lesy ČR, v užívání majitelů chat. Chata s podsklepením jednak pod terasou, ale i pod zděnou částí chaty, prošla od roku 2013 částečnou rekonstrukcí a byli v ní nově provedeno položení betonové podlahy s dlažbou pro snadnější údržbu , vnitřní obložení dřevěnými palubkami, elektřina, střecha i obložení a zastřešení terasy.

Přízemní chata je dispozičně řešena větším obytným pokojem s jídelním stolem a židlemi, dvojlůžkem a třemi komodami, v přistavěné zděné části potom malá kuchyňská linka s lednicí a ložnice s palandovou postelí včetně komody. Součástí prodeje nemovitosti je i veškeré uvedené vybavení chaty.
V chatě je rozvedena elektřina, vytápění zajištěno pomocí kamen, možnost vaření na plynové bombě. Pitná voda k dispozici v nedaleké studánce, užitková voda využívána z akumulační nádrže dešťové vody u chaty.
Suché separační WC mimo chatu.

Nemovitost je pravidelně udržovaná a pro své příjemné prostředí je vhodná k rekreaci. Celý relaxační prostor kolem chaty nabízí díky okrasným křovinám a stromům, opravdu naprosté soukromí. Na pozemku u chaty je přichystáno venkovní ohniště a venkovní gril pro letní večery.
Přímo k objektu vede nezpevněná, ale udržovaná příjezdová cesta, s možností parkování u chaty.
Náklady spojené s užíváním chaty jsou - 420 Kč/čtvrtletně eletřina a 500 Kč/ročně popelnice.

Autem se k chatě dostanete z Brna, směr Rosice, Ivančice, Moravský Krumlov. Před Budkovicemi odbočka do leva na polní cestu, která je upravena a dobře sjízdná až k chatové oblasti Jouřov. Autobusem ze zastávky na rozcestí k Budkovicím, pak cca 15 - 25 min. chůze.

Chata je ihned volná k vašemu užívání.

Malebné údolí říčky Rokytná s rozsáhlými smíšenými lesy skýtá všestranné turistické a sportovní vyžití s možností rybaření, houbaření, pěší turistiky a cykloturistiky. Koupat se můžete u nádherných rybníků v Moravském Krumlově, kde je přírodní koupaliště s možností občerstvení a také ve Zbýšově na koupališti s tobogánem. Dětem se bude určitě líbit ve známém zábavném parku Permonium v nedalekých Oslavanech. Dospělí ocení možnost návštěvy renesančního zámku v Moravském Krumlově, kde je k vidění světoznámý obrazový cyklus " Slovanská epopej" od Alfonse Muchy.

Pokud chcete mít svou chatu a podnikat se svou rodinou výlety po okolí, kontaktujte makléře pro prohlídku.

Máte zájem o bližší informace?

5113

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.