Prodej chaty, 41 m2 - Ivančice - Budkovice

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Rekreační objekty
Typ konstrukce
smíšená
Obytná plocha
51 m²
Zastavěná plocha
41 m²
Podtyp pozemku
Chata
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
zařízeno
Vytápění
Lokální - tuhá paliva
Adresa

Ivančice 664 91
Česko

Okres
Brno-venkov
Cena
990000 Kč
za nemovitost

Láká vás užívat si první jarní dny na své vlastní chatě?

Exkluzivně vám nabízíme prodej rekreační chaty ve známé chatové oblasti Jouřov, nacházející se cca 35 km od Brna, nedaleko Ivančic, směrem na Moravský Krumlov, v zalesněném údolí říčky Rokytná.
V katastru Budkovice je vedena jako stavba k rodinné rekreaci s evidenčním číslem.
Jedná se o původní chatu o zastavěné ploše 41 m2 stojící na vlastním pozemku, se zastřešenou terasou, která umožňuje užívat si chvíle klidu při stálém kontaktu s přírodou i běhěm méně příznivého počasí.
Pozemek kolem chaty je ve vlastnictví Lesy ČR, v užívání majitelů chat. Chata s podsklepením jednak pod terasou, ale i pod zděnou částí chaty, prošla od roku 2013 částečnou rekonstrukcí a byli v ní nově provedeno položení betonové podlahy s dlažbou pro snadnější údržbu , vnitřní obložení dřevěnými palubkami, elektřina, střecha i obložení a zastřešení terasy.

Přízemní chata je dispozičně řešena větším obytným pokojem s jídelním stolem a židlemi, dvojlůžkem a třemi komodami, v přistavěné zděné části potom malá kuchyňská linka s lednicí a ložnice s palandovou postelí včetně komody. Součástí prodeje nemovitosti je i veškeré uvedené vybavení chaty.
V chatě je rozvedena elektřina, vytápění zajištěno pomocí kamen, možnost vaření na plynové bombě. Pitná voda k dispozici v nedaleké studánce, užitková voda využívána z akumulační nádrže dešťové vody u chaty.
Suché separační WC mimo chatu.

Nemovitost je pravidelně udržovaná a pro své příjemné prostředí je vhodná k rekreaci. Celý relaxační prostor kolem chaty nabízí díky okrasným křovinám a stromům, opravdu naprosté soukromí. Na pozemku u chaty je přichystáno venkovní ohniště a venkovní gril pro letní večery.
Přímo k objektu vede nezpevněná, ale udržovaná příjezdová cesta, s možností parkování u chaty.
Náklady spojené s užíváním chaty jsou - 420 Kč/čtvrtletně eletřina a 700 Kč/ročně popelnice.

Autem se k chatě dostanete z Brna, směr Rosice, Ivančice, Moravský Krumlov. Před Budkovicemi odbočka do leva na polní cestu, která je upravena a dobře sjízdná až k chatové oblasti Jouřov. Autobusem ze zastávky na rozcestí k Budkovicím, pak cca 15 - 25 min. chůze.

Chata je ihned volná k vašemu užívání.

Malebné údolí říčky Rokytná s rozsáhlými smíšenými lesy skýtá všestranné turistické a sportovní vyžití s možností rybaření, houbaření, pěší turistiky a cykloturistiky. Koupat se můžete u nádherných rybníků v Moravském Krumlově, kde je přírodní koupaliště s možností občerstvení a také ve Zbýšově na koupališti s tobogánem. Dětem se bude určitě líbit ve známém zábavném parku Permonium v nedalekých Oslavanech.

Pokud chcete mít svou chatu a podnikat se svou rodinou výlety po okolí, kontaktujte makléře pro prohlídku.

Máte zájem o bližší informace?

8193

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.