Prodej, chata 40m2, pozemek 712m2, Brno-Bystrc

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Rekreační objekty
Typ konstrukce
smíšená
Obytná plocha
40 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
Chata
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
před rekonstrukcí
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Brno 635 00
Česko

Městská část
Brno-Bystrc
Okres
Brno-město
Cena
3800000 Kč
za nemovitost

Hledáte unikátní místo pro relaxaci u Brněnské přehrady a zároveň kousek od komplexní občanské vybavenosti, kterou město poskytuje? Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme celopodsklepenou chatu ke kompletní rekonstrukci či demolici u Brněnské přehrady o výměře 40m2 na pozemku o výměře 712 m2, ve vyhledávané lokalitě, v areálu zahrádkářské osady, nacházející se v městské části Bystrc. Pozemek je v mírném svahu s krásným výhledem na přehradu. Dle sdělení stavebního úřadu lze půdorys chaty lze zvětšit na 50m2 a objem stavby nad upraveným terénem zastavěné plochy může činit až 230m3.
Na pozemku je elektřina, jímka na dešťovou vodu, jímka na splaškovou vodu a vodovod s pitnou vodou, který je sezónní cca. od jara do podzimu.
Přímo k nemovitosti se dá zajet autem po obecním pozemku a parkovat lze přímo na pozemku. Veškerá občanská vybavenost (supermarket, obchody, lékaři, školy, restaurace) a MHD (autobus, tramvaj) jsou v blízké docházkové vzdálenosti. V případě zájmu o prohlídku nebo další informace mě neváhejte kontaktovat.

Máte zájem o bližší informace?

8191

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.