Prodej bytu 2+kk, 44 m2 - ul. Merhautova, Brno

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Byty
Typ konstrukce
cihlová
Dispozice
2+kk
Obytná plocha
44 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Vlastnictví
osobní
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
Lokální - plynové
Energetický štítek
C – vyhovující
Adresa

Merhautova
Brno 0
Česko

Okres
Brno-město
Cena
4300000 Kč
za nemovitost

Nabízíme na prodej byt 2+kk, 43,8 m2 v Brně na ulici Merhautova. Byt se nachází v cihlovém domě ve 3. N.P. V domě je nový Dům byl v posledních letech zrekonstruovaný, je zateplený, plastová okna s dvojskly, byly opravené balkóny a přístupová cesta k domu. V domě je nový moderní výtah.
Byt byl v roce 2012 zrekonstruovaný.
Do bytu se vchází menší předsíňkou, obývací pokoj s kuchyňským koutem má 21 m2. Kuchyňská část je vybavena bílou kuchyňskou linkou s el. troubou a varnou deskou s digestoří. V kuchyni je vestavěná skříň na potraviny.
Z obývacího pokoje je vstup do ložnice, která má 17 m2. Koupelna má 3 m2, je vybavena sprchovým bezbariérovým koutem se skleněnou zástěnou, umyvadlem s toaletní skříňkou a zrcadlem. Ve výklenku je WC a bojler na ohřev teplé vody.
Vytápění bytu je vafkami. K bytu patří i sklep.
Měsíční zálohy (za rok 2022) elektřina 1.750,-Kč a plyn 600,-Kč. Platba do SVJ pro 3 osoby je 2.814,-Kč.
Byt leží ve skvělé dostupnosti do centra, 2 zastávky od Moravského náměstí, kousek od parku Lužánky. V blízkém okolí jsou obchody a služby, ZŠ a MŠ. Nedaleko od domu je zastávka tramvaje.
Byt je vhodný na investici a lze pronajímat minimálně za 15.000,-Kč/měsíčně. Doporučujeme prohlídku tohoto pěkného bytu.

Máte zájem o bližší informace?

8457

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.