Prodej, byt 3+kk, CP 68 m2, ul. Sušilova, Brno - střed, k.ú. Veveří

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Byty
Typ konstrukce
cihlová
Dispozice
3+kk
Obytná plocha
68 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Vlastnictví
osobní
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
částečně zařízeno
Vytápění
Ústřední - plynové
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Sušilova 771/6
Brno 602 00
Česko

Městská část
Brno-střed
Okres
Brno-město
Cena
5900000 Kč
za nemovitost

Nabízíme k prodeji půdní byt s dispozicí 3+kk ve vyhledávané lokalitě nedaleko Lužáneckého parku na ul. Sušilova. CP bytu je 68m2 a nachází se v 7.NP/7. Dům bude letos procházet druhou etapou rozsáhlé rekonstrukce (střecha, fasády, výtah a dvorky), tato rekonstrukce je již schválena vč. připraveného financování (cca 60% vlastní zdroje bytového domu a 40% bankovní úvěr se sazbou kolem 2%)! První etapou rozsáhlé rekonstrukce dům již prošel (elektřina, voda, odpady, sklepy, izolace celého domu až na základovou spáru), SVJ aktuálně nic nesplácí a veškěšré opravy má uhrazené.

Dispozice: předsíň/zádveří, obývací pokoj s chuchyňským koutem a nikou, kde je nachází pracovna, 2x pokoj se samostatnými vstupy, koupelna se sprchovým koutem a WC, spíž.

Vytápění a ohřev vody je řešen vlastním kombinovaným plynovým kotlem.

V domě je k dispozici společná kolárna v 1.PP.

Byt je k dispozici dle dohody, aktuálně je zde nájemce, který by rád zůstal do 8-9/2023. Více info. v RK.

Máte zájem o bližší informace?

8297

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.