Prodej, atypický RD 3+kk s galerií a letním pokojem, obec Boleradice, okr. Břeclav

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Rekreační objekty
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
150 m²
Zastavěná plocha
200 m²
Podtyp pozemku
Chalupa
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
po rekonstrukci
Vybavení
zařízeno
Vytápění
Lokální - tuhá paliva
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Boleradice 691 12
Česko

Okres
Břeclav
Cena
5900000 Kč
za nemovitost

Nabízíme prodej velmi pěkného atypického RD 3+kk s galerií a letním pokojem na pěkném klidném místě na okraji malebné malé obce Boleradice, obce plné kulturního vyžití, okr. Břeclav. RD (chalupa) byl kompletně a velmi vkusně zrekonstruovaná. CP pozemku 305m2, zastavěná plocha a nádvoří je cca 200m2, předzahrádka cca 105m2.

Objekt je rozdělen na dvě stavby - hlavní stavba je přízemní s krytou terasou a v interiéru s obývacím pokojem s krbovými kamny, kuchyní a jídelnou, dále je zde pokoj/ložnice se vstupem na galerii do podkroví, v přízemí je také koupelna s vanou, saunou a WC a při vstupu do domu je ještě samostatné WC. V oddělené části od domu (přechodem přes dvůr) je samostatný malebný letní pokoj se zádveřím. V uzavřeném soukromém malém nádvoří najdete zastřešenou terasu navazující na dům a také grilovací kout s dřevníkem a dva malé kvelbené sklepy. V oddělené části od hlavní stavby byla dříve sušárna tabáku, postavená kolem roku 1951. Pod bývalou sušárnou je prostor 21m2, který lze využít například jako dílnu, hernu či úložné prostory atp..

Objekt byl kvalitně a kompletně zrekonstruovaný a kolaudovaný v roce 2001, vč. nového zdiva (pórobetonové tvárnice), základů, rozvodů atp.. Vytápění je řešeno elektrickým podlahovým vytápěním (el. akumulační kabely) a samostatnými kamny na tuhá paliva, ohřev vody řešen el. boilerem zn. Dražice (125l). Původní stavba je/byla přibližně z roku 1911.

Dům je napojen na obecní vodovod (Vodovody a kanalizace Břeclav), kanalizace je řešena jímkou (obec plánuje vybudovat kanalizaci). Obec žije bohatým kulturním životem po celý rok, má svoje ochotnické divadlo (Divadelní spolek bratří Mrštíků). Objekt je vhodný pro bydlení, rekreaci či jako investice na krátkodobé pronájmy. Před domem roste téměř 100 let strom - černý morušovník.

Autem se dá přijet přímo až k domu (z Brna 30min). K dispozici ihned. Více info v RK.

Máte zájem o bližší informace?

10517

Magazín
Nejnovější články

V uplynulém roce se na brněnském trhu prodalo nejméně novostaveb za poslední dekádu jeho sledování. Celkem 535 bytů v hodnotě 3,6 miliardy korun. Ceny přesto v průběhu roku neklesly a drží se na úrovni 130 000 Kč za metr čtvereční podlahové plochy. Prodejci hlásí oživení trhu, které nastalo v druhé polovině roku. V novém roce odborníci očekávají zlevnění úvěrů, růst poptávky i mírný růst cen, a to jak u starších, tak nových bytů. Údaje vyplývají z pravidelné analýzy brněnského trhu novostaveb, kterou připravuje společnost IMPERA styl.

Zásadní proměna čeká druhé nejvytíženější nádraží v Brně. Železniční stanice Královo Pole projde masivní rekonstrukcí, která přinese komfortnější cestování díky nové hale i přestavěnému kolejišti. Všechna nástupiště budou bezbariérová a nynější podchod se prodlouží až na ulici Myslínovu. Hotovo má být zhruba za dva roky.

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.