Pozemek s projektem rodinné vily, Brno-Žabovřesky

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Pozemky
Typ konstrukce
neuvedeno
Obytná plocha
1172 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
stavební (bydlení)
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
neuvedeno
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
neuvedeno
Adresa

Brno 0
Česko

Okres
Brno-město
Cena
23990000 Kč
za nemovitost

Na samém rozhraní městské části Brno-Žabovřesky a Brno-Komín vám nabízíme jedinečný pozemek pro stavbu rodinné vily. Tento pozemek pod Kozí horou vyniká svou jihozápadní orientací s nádherným výhledem na lesy obory Holedná.

Lokalita se pyšní skvělou dostupnost do všech částí Brna i napojením na dálnici D1 (dokončení městského okruhu v Žabovřeské ulici se již blíží). Vynikající je občanská vybavenost v okolí. Vyznavačům cyklistiky stačí sjet ke Svratce na bezpečnou cyklostezku, po které za chvilku dojedete na přehradu. Hned za vilou máte pro toulky přírodou lesopark pokrývající Palackého vrch.

V současnosti je dokončena projektová dokumentace pro územní řízení na vilu o dispozici 6+kk. Stavba využívá svažitého terénu pro umístění garáží a technologického zařízení do podzemního podlaží. Obytné části o hrubé podlažní ploše 364 m2 jsou ve dvou nadzemních podlažích, na jižní straně vily je umístěn venkovní bazén. O tomto projektu Vám rádi povíme při prohlídce pozemku.

Součástí projektu jsou inženýrské sítě – voda, elektřina, splašková kanalizace, příjezdová komunikace včetně veřejného osvětlení.

Uvedená cena pozemku je včetně DPH.

Těšíme se na vás při prohlídce.

Máte zájem o bližší informace?

7208

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.