Dva stavební pozemky s chatou u Brněnské přehrady

Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Rekreační objekty
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
60 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
Chata
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
Lokální - tuhá paliva
Adresa

Brno 635 00
Česko

Městská část
Brno-Kníničky
Okres
Brno-město
Cena
9990000 Kč
za nemovitost

Neopakovatelná příležitost prodeje dvou stavebních pozemků s výhledem na Brněnskou přehradu – Brno Kníničky. Oba pozemky na sebe vzájemně navazují a tvoří jeden funkční celek, avšak každý z nich má svůj samostatný přístup. Na větším pozemku se nachází zděná rekreační chata o zastavěné ploše 46 m2. Přístup je zajištěn po obecní zpevněné komunikaci. U vstupu na spodní pozemek se nachází parkovací stání za posuvnou ocelovou pozinkovanou bránou. Pozemek je dlouhá léta využíván k rekreaci, pravidelně pečlivě udržován a opečováván. Oceníte precizní zahradní architekturu, skalky, okrasné květiny a keře, ale také zahradu s ovocnými stromy. V horní části pozemku, mírně svažitého – téměř rovinatého terénu, je prostorný udržovaný trávník s úžasným výhledem na Brněnskou přehradu. Celý pozemek o výměře 1.121 m2 je oplocen, ve své horní části volně navazuje na druhý pozemek o výměře 702 m2. Tento pozemek již oplocen není, ze zadní strany končí opět obecní přístupovou cestou. Spodní pozemek má šířku 21,6 m, šířka spodního pozemku je 13,2 m.

Udržovaná chata je zděné konstrukce, částečně podsklepená, s plochou střechou. Do chaty se vstupuje skrz venkovní krytou terasu s hezkým výhledem na celou zahradu. Uvnitř chaty se nachází vstupní chodba, dvě komory, velká obytná místnost a menší kuchyňka. Ze zadní strany chaty se nachází přistavěná komora, z boční strany kamenný sklep. Na konci pozemku je situována dřevěná kůlna na zahradní nářadí a suché WC. Chata je připojena k veřejné elektrické síti. Věcným břemenem je ošetřena možnost připojení k nově vybudované kanalizaci na okraji pozemku. Tato kanalizace byla vybudována na vlastní náklady majitele a souseda. Voda je v současnosti řešena provizorně od souseda, možností trvalého připojení vody je vícero, rád poskytnu více informací osobně.

Dle platného územního plánu lze v této lokalitě realizovat rekreační objekt se zastavěnou plochou max. 50 m2 a obestavěným prostorem 230 m3. Stavět lze přízemní podsklepenou budovu s obytným podkrovím. Právě projednávaná změna územního plánu předpokládá zastavěnou plochu až 80 m2. S ohledem na dva samostatné pozemky lze tyto podmínky uplatnit na každé z těchto dvou parcel.

Máte zájem o bližší informace?
Ing. Jaroslav Šilhavík
Ing. Jaroslav Šilhavík

7155

Magazín
Nejnovější články

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.

Žádný prodaný byt v samotném centru jihomoravské metropole a překvapivé přesměrování zájmu kupců do čtvrtí Staré Brno a Bystrc, kde se prodalo nejvíc nových bytů. Tak vypadalo třetí čtvrtletí letošního roku ve městě pod Špilberkem. Prodeje bytů se tu propadly na historické minimum.

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.