Typ nabídky
Prodej
Typ nemovitosti
Domy
Typ konstrukce
cihlová
Obytná plocha
210 m²
Zastavěná plocha
0 m²
Podtyp pozemku
samostatný
Vlastnictví
neuvedeno
Stav nemovitosti
udržovaný / původní stav
Vybavení
neuvedeno
Vytápění
Ústřední - plynové
Energetický štítek
G – mimořádně nehospodárná
Adresa

Husova
Drnholec 691 83
Česko

Okres
Břeclav
Cena
6480000 Kč
za nemovitost

Prodej řadového RD s velkým dvorem, zahradou, vinicí a vinným sklepem s apartmánem v obci Drnholec. Ve dvoře se nacházející samostatný dům nabízí různá využití. Původně sloužil jako vinný sklep s lisovnou a apartmánem pro ubytování hostů. Lze na něj také pohlížet jako na další obytný dům v případě potřeby dvougeneračního bydlení. Nachází se v ulici Husova, kterou prochází vinná stezka. Proto stojí za zvážení i jakýkoliv další komerční záměr. U domu z uliční strany byla započata kompletní přestavba k bydlení. K dispozici je kompletní projekt pro stavební ohlášku. Dům je napojen na všechny IS (obecní vodovod, kanalizace, elektřina 220/380V, plyn). Celková plocha pozemku činí 2.134 m2.

Dispozice domu:
Zádveří 5,7 m2. WC 1,3 m2. Techn. místnost 4,6 m2. Koupelna 6,4 m2. Obývací pokoj 17,5 m2. Galerie 13,6 m2 ( v plánu rozšíření o Ložnici 18,7 m2). Kuchyně 25,1 m2.Pokoj 28,3 m2 (v plánu rozdělit na Chodbu 7,9 m2 + 2 x Pokoj 9,8 m2).

Dsipozice sklepa s apartmánem:
Kuchyně 17,5 m2 (v plánu rozdělit na Kuchyň 11,5 m2 + Komoru 3,3 m2 + Chodbu 2,1 m2). WC 1,2 m2. Jídelna + obytný kout 22,8 m2. Vinný sklep v 1.PP 35,5 m2. Koupelna s WC v patře 3,6 m2. Podkrovní místnost 44,1 m2 (v plánu rozdělit na 3 samostatné pokoje).

Stav a vybavení:
Přední dům je z části smíšeného zdiva (přední místnost z ulice), zbytek domu cihla pálená.
2012 nová střecha – vazba + krytina – taška pálená, podřezání celého obvodového zdiva. Nové plastové okno do ulice.
2015 rekonstrukce koupelny, WC a technické místnosti. Izolace podlah, rozvod vody a odpadu v plastu, keramická dlažba a obklad.
2016 nachystán rozvod topení v mědi do všech pokojů. Plynová kotel ani topná tělesa instalovány nebyly. Dále příprava na instalaci krbu v obývacím pokoji, s výměníkem a akumulační nádobou, připojeném k otopné soustavě.
V roce 2020 provedena nová podlaha v pokoji do ulice – izolace + betonová stěrka.

Dům ve dvoře byl postaven v roce 2000 a zkolaudován jako lisovna vína s obytným podkrovím. V 1.PP vinný sklep s klenutým stropem. V přízemí kuchyně, obývací pokoj s jídelnou, WC. V patře obytná vestavba pod sedlovou střechou a koupelna se sprchovým koutem a WC. Napojení na elektřinu, vodovod a kanalizaci. Topení – kamna na tuhá paliva, v podkroví krbová kamna. Konstrukce - zděný dům, stropy s rovným podhledem, dřevěný krov, taška pálená, okna dřevěné zdvojené. Podlaha – keramická dlažba, v podkroví PVC. Ohřev vody průtokovým ohřívačem. Kuchyňská linka na míru, plynová varná deska (na PB lahev), elektrická trouba, myčka.
3 parkovací místa před domem + v průjezdu do dvora.
Za domem zahrada, ovocný sad a vinice. Nově vysázena řada ovocných stromů a keřů – fíkovník, moruše, gdoule, muchovník, rakytník, borůvky, josta, rybíz, angrešt, stolní vína aj.
Na zahradě meruňky, nektarinky, višně, švestky, jabloně, třešně.
Ve vinici z části původní výsadba z roku 1985 Veltlínské zelené a Modrý portugal, nová výsadba z roku 2015 Savilon, Solaris a Hibernal. Celkem cca 260 hlav.

Máte zájem o bližší informace?
Ing. Jaroslav Šilhavík
Ing. Jaroslav Šilhavík

8473

Magazín
Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

Developeři zažívají v současné turbulentní době náročné časy. Stavební materiály jsou těžko k sehnání, jejich cena je nejistá, a dělnické profese mnohdy nepatří k těm nejatraktivnějším. Investoři proto neví, za kolik postaví mnohdy již prodané byty. I přesto se v Brně hojně staví.