Výstavba v Holáskách se blíží ke své realizaci

Dvoutřídní mateřská škola a 83 nových bytových jednotek v režimu seniorského bydlení vyrostou v brněnských Holáskách. Kolaudovat by se tu podle plánů města mělo v roce 2024. Celkové náklady se vyšplhají na necelých 215 milionů korun. Město nyní vyhlašuje výběrové řízení na projektanta.

V lokalitě Holásek je výstavba v plánu zhruba 15 let. Nyní vedení jihomoravské metropole našlo na základě studie z roku 2016, kterou zpracovali P.P. Architects, shodu s městskou částí Brno-Tuřany. S ní uzavřelo memorandum o spolupráci. Zároveň bude v místě stavět rodinné bydlení i soukromý investor.

Mateřská škola a domov s byty pro seniory vzniknou v režii města. „Město zde postaví 83 nových bytů tolik potřebného dostupného seniorského bydlení s možností pečovatelské služby. Cena výstavby se v tuto chvíli přepokládá ve výši 189 mil. korun bez DPH, ale doufám, že se ji podaří vysoutěžit podstatně levněji, jak se nám to nyní povedlo u novostavby na Bratislavské ulici,“ popsal náměstek pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Město nezapomíná ani na nejmenší obyvatele. „Dvoutřídní mateřská škola by měla stát necelých 26 milionů korun a zčásti by ji měly financovat dotace. Příští rok bychom chtěli mít stavební povolení a začít stavět, kolaudovat by se mělo v roce 2024,“ doplnil Jiří Oliva.

Lenka Gregorová

3122

reklama

Nejnovější články

179 miliard korun. To je částka, kterou za prvních pět měsíců letošního roku získali Češi na hypotečních úvěrech. Z pohledu bankovních domů byl úspěšný měsíc lásky, ve kterém sjednaly 12 984 hypotečních úvěrů v celkovém objemu 40,555 miliardy korun.

Po více než 26 letech dostane Brno nový územní plán. Jeho veřejná projednání se uskuteční ve dvou termínech, a to v pondělí 21. června a v úterý 22. června na brněnském výstavišti v pavilonu E. Dokument bude vydán ve druhé polovině příštího roku.

Více než 200 bytových jednotek různých dispozic vznikne v nových rezidencích ve třech brněnských městských částech. Investice do projektů, jejichž realizaci plánuje jeden společný investor, přesáhne částku 1,5 miliardy korun. Stavět by se mělo začít v letošním a příštím roce.

Je nejvyšší stavbou tohoto druhu v jihomoravské metropoli a první zájemci se z ní pohledem do okolí mohli kochat 15. prosince loňského roku. 35 metrů vysoká rozhledna na vrchu Holedná nad Jundrovem se od té doby stala oblíbeným cílem Brňanů. Zaujala i v anketě Klubu přátel rozhleden o nejoblíbenější vyhlídkovou stavbu roku 2020, kterou s přehledem vyhrála.

reklama