Výstavba v Holáskách se blíží ke své realizaci

Dvoutřídní mateřská škola a 83 nových bytových jednotek v režimu seniorského bydlení vyrostou v brněnských Holáskách. Kolaudovat by se tu podle plánů města mělo v roce 2024. Celkové náklady se vyšplhají na necelých 215 milionů korun. Město nyní vyhlašuje výběrové řízení na projektanta.

V lokalitě Holásek je výstavba v plánu zhruba 15 let. Nyní vedení jihomoravské metropole našlo na základě studie z roku 2016, kterou zpracovali P.P. Architects, shodu s městskou částí Brno-Tuřany. S ní uzavřelo memorandum o spolupráci. Zároveň bude v místě stavět rodinné bydlení i soukromý investor.

Mateřská škola a domov s byty pro seniory vzniknou v režii města. „Město zde postaví 83 nových bytů tolik potřebného dostupného seniorského bydlení s možností pečovatelské služby. Cena výstavby se v tuto chvíli přepokládá ve výši 189 mil. korun bez DPH, ale doufám, že se ji podaří vysoutěžit podstatně levněji, jak se nám to nyní povedlo u novostavby na Bratislavské ulici,“ popsal náměstek pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Město nezapomíná ani na nejmenší obyvatele. „Dvoutřídní mateřská škola by měla stát necelých 26 milionů korun a zčásti by ji měly financovat dotace. Příští rok bychom chtěli mít stavební povolení a začít stavět, kolaudovat by se mělo v roce 2024,“ doplnil Jiří Oliva.

Lenka Gregorová

3122

reklama

Nejnovější články

Mezinárodní organizace Docomomo International ocenila v rámci nejlepších rekonstrukcí moderních architektonických děl z celého světa za posledních 12 let brněnskou vilu Tugendhat. Její opravu realizovanou v letech 2010–2012 odborníci označili za „mimořádně provedenou“.  Památka získala ocenění i v kategorii Open House.

Léto končí a s ním odchází i poslední teplé dny. Zajistit si v nadcházející chladnější polovině roku v našich příbytcích teplo rodinného krbu, by mělo být prioritou. Jak je to s topnou sezónou a nač zaměřit pozornost při kontrole topné soustavy?

To, že Dominikánské náměstí čekají změny v podobě nového vodního prvku, není v Brně žádnou novinkou. Jeho vzhled i výběr se v jihomoravské metropoli řeší dlouhodobě. Své vítěze již má architektonicko-výtvarná soutěž, ze které vzejde finální podoba okrasy někdejšího Rybího trhu. Vítězný vodní prvek však budí u mnoha Brňanů rozpaky.

Mendlovo náměstí se brzy promění. Rekonstrukce se dotkne veřejného prostranství významného brněnského dopravního uzlu a přinést by prostoru měla především vyšší komfort. Společnost PK OSSENDORF požádala v zastoupení města Brna o vyjádření k dokumentaci pro společné územní a stavební řízení na první fázi úpravy.

reklama