V ulici Lomená se bude bourat i rekonstruovat

Jako sociální a chráněné bydlení budou sloužit byty v panelovém domě v ulici Lomená v brněnském Komárově. Ten musí projít rekonstrukcí. Aby se tu mohlo začít pracovat, je nutné odstranit jednopodlažní v stavbu blízkosti. Nahradí ji parkovací stání.

Demolici jednopodlažní montované budovy, která je v je v nevyhovujícím stavebně-technickém stavu, již odsouhlasili brněnští radní. Akcí pověřili společnost Brněnské komunikace.

„Aby demolice nenarušila chod blízkého učiliště, bude vše probíhat v letních měsících, kdy je v areálu minimální provoz. Tento postup je nutný také proto, že se bude nakládat s nebezpečným materiálem. Odborná likvidace azbestových součástí objektu jak ve střešní krytině, tak i v ostatních částech stavby bude probíhat podle platné legislativy. Předpokládané náklady na odstranění budovy jsou vyčísleny na 2 500 000 korun včetně DPH,“ popsal náměstek primátorky Robert Kerndl.

Jakmile tu bude hotovo, začne se s rekonstrukcí panelového domu na Lomené v areálu odborného učiliště. Na uvolněné ploše tu vznikne nové parkoviště a silnice. Ta spojí opravenou nemovitost ulicí Pompovou.

„Rekonstrukce by měla začít v příštím roce a přinese modernizaci celé budovy včetně opravy střechy a zateplení. Samostatně stojící panelový dům bude nově sloužit k trvalému bydlení seniorů, osob s pohybovým handicapem, mladých dospělých a také jako chráněné bydlení. Celkově má budova 40 ubytovacích jednotek v různých velikostech,“ dodala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Lenka Gregorová

3506

reklama

Nejnovější články

Mezinárodní organizace Docomomo International ocenila v rámci nejlepších rekonstrukcí moderních architektonických děl z celého světa za posledních 12 let brněnskou vilu Tugendhat. Její opravu realizovanou v letech 2010–2012 odborníci označili za „mimořádně provedenou“.  Památka získala ocenění i v kategorii Open House.

Léto končí a s ním odchází i poslední teplé dny. Zajistit si v nadcházející chladnější polovině roku v našich příbytcích teplo rodinného krbu, by mělo být prioritou. Jak je to s topnou sezónou a nač zaměřit pozornost při kontrole topné soustavy?

To, že Dominikánské náměstí čekají změny v podobě nového vodního prvku, není v Brně žádnou novinkou. Jeho vzhled i výběr se v jihomoravské metropoli řeší dlouhodobě. Své vítěze již má architektonicko-výtvarná soutěž, ze které vzejde finální podoba okrasy někdejšího Rybího trhu. Vítězný vodní prvek však budí u mnoha Brňanů rozpaky.

Mendlovo náměstí se brzy promění. Rekonstrukce se dotkne veřejného prostranství významného brněnského dopravního uzlu a přinést by prostoru měla především vyšší komfort. Společnost PK OSSENDORF požádala v zastoupení města Brna o vyjádření k dokumentaci pro společné územní a stavební řízení na první fázi úpravy.

reklama