V ulici Křenová vzniknou nové sociální a bezbariérové byty

Neobývaný dům v ulici Křenová 47 projde rekonstrukcí. Kromě nutných oprav se objekt zvýší o dvě patra. Hotovo by tu mělo být na přelomu let 2022 a 2023.

„Dům na Křenové 47 je ve špatném technickém stavu a delší dobu neobývaný. Díky rekonstrukci bude opraven a zároveň bude přistavena nástavba. Dojde tak k navýšení počtu bytů v domě z 5 na 12. Ty budou následně určeny jako bezbariérové a sociální. Využijí je především jednotlivci, senioři nebo malé rodiny. Vybraný zhotovitel opraví dům za cca 26 milionů korun bez DPH,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

 „Cílem projektu je vybudovat 12 malometrážních bytových jednotek o dispozicích 1+kk a 2+kk, z nichž 8 bude bezbariérových a 4 byty budou pronajímány jako sociální se službou. V domě bude také zřízen výtah pro bezbariérový přístup do bytů,“ přiblížil náměstek pro bytovou oblast Jiří Oliva. V přízemí budou k dispozici rovněž dva nebytové komerční prostory umístěné v uliční části budovy.

Jakmile uplynou zákonné lhůty, podepíše město se zhotovitelem smlouvu. Následně mu bude předáno i staveniště. „Počítáme s tím, že by samotné stavební práce mohly začít v červnu letošního roku. Hotovo by mělo být za 20 měsíců, tedy přibližně na přelomu let 2022 a 2023. Jsem také moc rád, že se podařilo vysoutěžit cenu stavby o zhruba čtyři miliony nižší, než byla předpokládaná cena,“ doplnil Jiří Oliva.

Brno plánuje projekt financovat z Fondu bytové výstavby, zažádalo zároveň i o dotaci. „Na zajištění 4 sociálních bytů se sociální podporou žádáme o dotaci z ITI, ta by měla činit 4,093 milionu korun,“ dodal náměstek pro sociální oblast Robert Kerndl.

Lenka Gregorová

3052

reklama

Nejnovější články

S přípravou na nadcházející nejteplejší měsíce v roce přichází na řadu i revize našich příbytků. Zahrada vyžaduje naši péči a stejně tak si kontrolu zaslouží i další části našeho domova. Například střecha. Díky pár úkonům se totiž můžete vyvarovat mnohem rozsáhlejším problémům.

Možnost, že budeme částečně pracovat na homeoffice i v následujících měsících, se promítá i do trhu s nemovitostmi. S novým životním rytmem totiž roste i zájem Čechů o byty se samostatnou pracovnou. Trendu, který je nejvíce patrný v Praze a v Brně, se přizpůsobují i majitelé bytů určených k pronájmu.

Realitní trh v jihomoravské metropoli pokořil další hranici. Průměrná cena metru čtverečního nové bytové jednotky poprvé v historii přesáhla 100 tisíc korun. Důvodem je vysoká poptávka plynoucí z nedostačující výstavby, a především zkostnatělé územní plánování. O jaké byty je v Brně největší zájem a kolik za ně musí noví majitelé v průměru zaplatit?

Žadatelé z řad mladší generace stále častěji volí pro splněních svých snů o vlastním bydlení hypoteční úvěry. Vyplývá to z dat České spořitelny. Podle nich získali lidé do 30 let v posledních měsících více než pětinu všech schválených půjček na bydlení.

reklama