V Brně se bude veřejně projednávat nový územní plán

Po více než 26 letech dostane Brno nový územní plán. Jeho veřejná projednání se uskuteční ve dvou termínech, a to v pondělí 21. června a v úterý 22. června na brněnském výstavišti v pavilonu E. Dokument bude vydán ve druhé polovině příštího roku.

Před rokem představili zástupci města Brna, Odboru územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna a Kanceláře architekta města Brna návrh nového územního plánu. Ten byl následně na základě uplatněných připomínek a námitek, stanovisek dotčených orgánů a připomínek městských částí upraven.

„Celkem dorazilo k návrhu přes 8 tisíc podání, což je 36 tisíc požadavků na úpravy. Těmito požadavky jsme se téměř rok intenzivně zabývali, a to ve spolupráci s určeným zastupitelem a týmem kanceláře architekta města. U každého podnětu jsme museli vyhodnotit, zda je možné ho zapracovat, či nikoliv. Vždy jsme přitom hledali nejlepší řešení pro Brno,“ popsala vedoucí Odboru územního plánování a rozvoje MMB Pavla Pannová.

Připomínkování nového územního plánu města Brna, který byl zveřejněn o půlnoci 14. května, je možné do úterý 29. června. Veškeré informace k návrhu jsou uvedeny na úředních deskách magistrátu města a městských částí a na Portálu územního plánování města Brna.

Pro veřejnost jsou připravena dvě opakovaná veřejná projednání ve dnech 21. a 22. června na brněnském výstavišti. Oba dva dny se bude v pavilonu E začínat v 15 hodin.

Upravený návrh nového územního plánu nejprve představí odborníci, poté se do diskuze budou moci zapojit zájemci z veřejnosti. Projednání bude rovněž možné sledovat online.

Rubrika
Lenka Gregorová

3454

reklama

Nejnovější články

Do komínské lokality vymezené ulicemi Pastviny, Houškova a Uhlířova se budou moci v budoucnu stěhovat noví obyvatelé. Soukromý investor tu plánuje vystavět více než 25 rodinných domů.

To, že jsou Češi národ chalupářů, není žádnou novinkou. V posledních letech ale obliba pořizování rekreačních nemovitostí neustále roste a celospolečenská situace spojená s pandemií tento trend jen posílila. Potvrdily to i výsledky výzkumu společnosti NMS Market Research zpracovaného pro Raiffeisen stavební spořitelnu.

Řádění tornáda a bouřek na jižní Moravě znamenalo nejen neštěstí a značné ztráty, ale také změnu v myšlení mnoha Čechů. Alespoň co se v případě pojištění domácnosti týče. Velké procento obyvatel však stále na ochranu svého majetku zapomíná.

Na podzim loňského roku byly bytové domy na Vojtově ulici dokončeny a zkolaudovány. Nyní soutěží o Zvláštní cenu Opera Civitatem ministryně pro místní rozvoj za architektonicky či urbanisticky nejkvalitnější soubory staveb vybudované za uplynulých 30 let ve městech ku prospěchu jejich občanů a návštěvníků.

reklama