Úpravy územního plánu? Třeba v Líšni nebo Bohunicích

Po více než 26 letech má jihomoravská metropole návrh na nový územní plán. Dosud platí dokument z roku 1994, který však již nevyhovuje současným potřebám města. Brněnští radní koncem října schválili dílčí úpravy návrhu.

Projednané úpravy se týkaly čtyř městských částí, Brno-Bohunice, Brno – Královo Pole, Brno-Líšeň a Brno-střed a vycházely právě z jejich požadavků. Spokojení mohou být i autořipřipomínek z řad široké veřejnosti. Právě s jejich podněty se totiž úpravy často shodují.

„První úprava se týká lokality Dvořiště–Vyhlídalova–Lány, která reaguje na zásadní nesouhlasy zastupitelstev městských částí Brno-Bohunice, Brno – Starý Lískovec a zároveň na připomínky zástupců místní veřejnosti. Na jejich základě dochází k vymezení ploch zeleně namísto ploch pro výstavbu. Díky tomu dojde k rozšíření zeleně do blízkosti intenzivní zástavby,“ popsal uvedl Filip Chvátal, radní pro oblast územního plánování a rozvoje.

Další změny se dotknou brněnské Líšně. Zde se bude v lokalitě Šimáčkova snižovat výšková úroveň na tu nejnižší.

„V Králově Poli v místech sokolovny na Srbské uvádíme celou plochu do chráněných ploch veřejné vybavenosti a poslední úprava vymezuje v městské části Brno-střed plochu pro komunikaci, která bude sloužit jako nový vstup do připravované čtvrti Chytrá Špitálka. Všechny tyto změny budou součástí opakovaného veřejného projednávání během letošního listopadu a prosince,“ uzavřel výčet Filip Chvátal.

Rubrika
Lenka Gregorová

4395

reklama

Nejnovější články

Již příští rok by se mělo v katastrálním území brněnských Židenic začít stavět. Novým obyvatelům by tu nejpozději od roku 2029 mělo být k dispozici až 300 bytových jednotek. Na projektu bude spolupracovat město se soukromým investorem.

Přejete si doma udržet i během nejchladnějších měsíců roku příznivé klima, vyhnout se plísním a zároveň ušetřit na vytápění? Máte-li plastová okna, řešení je snadné. Nastavte je do zimního režimu. Poradíme vám, jak na to.

Svou novou trvalou adresu by mohli v budoucnu najít mnozí Brňané na severovýchodním okraj jihomoravské metropole v Líšni. Na pozemcích při ulici Holzově totiž město plánuje novou výstavbu. Nejprve je však potřebné zpracovat územní studii, která podrobněji přiblíží rozvoj této lokality.

Zvyšování cen nemovitostí se nevyhnulo ani druhé polovině minulého roku. Například v loňském třetím čtvrtletí zdražily domy a byty meziročně o výrazných 22 %. Vyplývá to z Indexu cen nemovitostí vydávaném Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Jaké jsou důvody rychlého růstu?

reklama