Proměňte svůj obývák za několik minut

Máte pocit, že s podzimem v plném proudu to chce kromě změny šatníku i proměnu vašeho příbytku? Zároveň se vám ale nechce pouštět do nákladných renovací? Řešení je snadné. Přinášíme několik tipů, jak ozvláštnit váš obývací pokoj během pár chvilek.

Chcete-li se v obýváku cítit opět jako v novém, nemusíte nutně zatížit rodinný rozpočet. Jednou z nejméně nákladných a nejefektivnějších možností, jak probudit původní interiér, je změna textilií. Pořiďte nové závěsy v trendy barvách pro letošní rok. Těmi jsou barvy přírody se zemitými tóny, boduje ale například i kontrastní kombinace šedé a žluté, která vyjadřuje hřejivost a optimismus. Ty přijdou na podzim dozajista vhod.

 Fantazii se meze nekladou a přicházející podzim hraje trendům do karet. Hledáte-li menší změnu, poohlédněte se po dekoračních polštářích a dečkách, které v chladnější polovině roku i funkčně využijete. Kamkoliv do prostoru můžete umístit i nové kusové koberce. Ty vždy slaďte s barevnou škálou ostatních textilií a udržujte jejich jednotný styl.

Vítanou změnu přinese i změna v osvětlení. To vám během krátících se dní přijde nejen vhod, ale s interiérem udělá divy. Kupte si stolní lampu či lustr, které potrhnou nový design vašeho pokoje, či si alespoň vyberte zářivku v odlišné barvě od té stávající.

Zapomínat se nevyplatí ani na dekorace. Pohledy a suvenýry z letní dovolené schovejte a zaměřte se na ty tematicky laděné. Váza s čerstvými květinami a následně například s podzimními listy či větvičkami šípku dokreslí atmosféru a vy se doma budete cítit příjemně a útulně.

Bojujete s nedostatkem prostoru? Pořiďte si dekorační krabice, které zároveň poslouží jako útočiště pro věci, které potřebujete skrýt zrakům všech návštěv. Kombinujte barvy, velikosti i vzory, pouze mějte na paměti, že i v tomto případě platí, že méně je někdy více.

Rubrika
Lenka Gregorová

4372

reklama

Nejnovější články

Již příští rok by se mělo v katastrálním území brněnských Židenic začít stavět. Novým obyvatelům by tu nejpozději od roku 2029 mělo být k dispozici až 300 bytových jednotek. Na projektu bude spolupracovat město se soukromým investorem.

Přejete si doma udržet i během nejchladnějších měsíců roku příznivé klima, vyhnout se plísním a zároveň ušetřit na vytápění? Máte-li plastová okna, řešení je snadné. Nastavte je do zimního režimu. Poradíme vám, jak na to.

Svou novou trvalou adresu by mohli v budoucnu najít mnozí Brňané na severovýchodním okraj jihomoravské metropole v Líšni. Na pozemcích při ulici Holzově totiž město plánuje novou výstavbu. Nejprve je však potřebné zpracovat územní studii, která podrobněji přiblíží rozvoj této lokality.

Zvyšování cen nemovitostí se nevyhnulo ani druhé polovině minulého roku. Například v loňském třetím čtvrtletí zdražily domy a byty meziročně o výrazných 22 %. Vyplývá to z Indexu cen nemovitostí vydávaném Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Jaké jsou důvody rychlého růstu?

reklama