Prodej bytu v době pandemie, vyplatí se?

Koupili jste byt na investici, ale už vás nebaví neustálé řešení problémů s nájemníky? Jste v situaci, kdy uvažujete, že se přestěhujete do lepšího, ale nevíte, co se současným bytem?  A co takhle byt prodat, vyplatí se to v této době? Odpovědí je jednoznačné ANO!

Rekordní poptávka po bytech i rekreačních nemovitostech

Poptávka po nemovitostech je i díky pandemii obrovská. Češi nejčastěji nakupují byty, rekreační objekty i apartmány na horách. Hlavním cílem je bezpečné uložení úspor do něčeho, co neklesá na hodnotě – což nemovitosti zcela jistě jsou. Neustále zvyšující poptávka má vliv na nabídku, takže ceny bytů logicky stoupají. V průměru jsou byty nadhodnoceny o 18 % a v lukrativních oblastech až o 25 %. Například starší byty v Brně už skoro nekoupíte pod 70 000 Kč/m².

Objem i výše hypoték je enormní

Zvýšenou poptávku po bytech můžeme vysvětlit také velmi nízkým úrokem hypoték, ten se aktuálně pohybuje u většiny bank okolo 2 %. Navíc jen v dubnu letošního roku banky za hypotéky přikleply přes 39 miliard, březnu to bylo dokonce o 6 miliard více.

Prodej s realitkou nebo bez?

Už víte, že díky rekordně vysoké poptávce dostanete za svůj byt maximum. Je však lepší zkusit prodej na vlastní pěst nebo se raději obrátit na realitní kancelář? Pokud umíte určit správnou cenu, jste zdatní fotografové, homestaging vám není cizí, zvládnete napsat perfektní inzerát, bez problému zorganizujete prohlídky, vyznáte se v realitních portálech a v sepsání a kontrole smluv konkurujete zkušeným právníkům, dobře, v tomto případě pomoc makléře nebudete potřebovat.

Pokud na vás však tento popis úplně nesedí, rozhodněte se raději pro prodej bytu v Brně s realitní kanceláří. Zkušená realitní kancelář, jakou je například brněnské REAL SPEKTRUM, a.s., vše zařídí za vás. V REAL SPEKTRU navíc provizi platí kupující, takže za určení správné ceny, profesionální fotografie, bezchybně sepsaný inzerát, maximální marketingovou podporu, prověření zájemců, organizaci prohlídek a právní poradenství, nezaplatíte ani korunu.

Prodej bytu s hypotékou

Pokud se bojíte prodeje bytu, protože na něj máte hypotéku, nemusíte se obávat. Existují hned 4 možná řešení – kupující uhradí celou prodejní cenu z vlastních úspor, převedete stávající hypotéku na kupujícího, zájemce si na nákup vezme novou hypotéku u vašeho poskytovatele nebo si půjčí u jiné banky.

PR

Rubrika
redaktor

3299

reklama

Nejnovější články

179 miliard korun. To je částka, kterou za prvních pět měsíců letošního roku získali Češi na hypotečních úvěrech. Z pohledu bankovních domů byl úspěšný měsíc lásky, ve kterém sjednaly 12 984 hypotečních úvěrů v celkovém objemu 40,555 miliardy korun.

Po více než 26 letech dostane Brno nový územní plán. Jeho veřejná projednání se uskuteční ve dvou termínech, a to v pondělí 21. června a v úterý 22. června na brněnském výstavišti v pavilonu E. Dokument bude vydán ve druhé polovině příštího roku.

Více než 200 bytových jednotek různých dispozic vznikne v nových rezidencích ve třech brněnských městských částech. Investice do projektů, jejichž realizaci plánuje jeden společný investor, přesáhne částku 1,5 miliardy korun. Stavět by se mělo začít v letošním a příštím roce.

Je nejvyšší stavbou tohoto druhu v jihomoravské metropoli a první zájemci se z ní pohledem do okolí mohli kochat 15. prosince loňského roku. 35 metrů vysoká rozhledna na vrchu Holedná nad Jundrovem se od té doby stala oblíbeným cílem Brňanů. Zaujala i v anketě Klubu přátel rozhleden o nejoblíbenější vyhlídkovou stavbu roku 2020, kterou s přehledem vyhrála.

reklama