Plány na nové bydlení v Líšni? Výstavba při Holzově

Svou novou trvalou adresu by mohli v budoucnu najít mnozí Brňané na severovýchodním okraj jihomoravské metropole v Líšni. Na pozemcích při ulici Holzově totiž město plánuje novou výstavbu. Nejprve je však potřebné zpracovat územní studii, která podrobněji přiblíží rozvoj této lokality.

Jedním z důvodů, proč letí ceny nemovitostí nejen v Brně, ale v celé České republice, vzhůru rychlostí blesku, je poptávka výrazně převyšující nabídku. Ve městě pod Špilberkem se proto počítá se vznikem nových možností na bydlení, Jedním z nich je i zamýšlená výstavba v Líšni.

Oblast je však na příchod nových obyvatel nejprve nutné připravit. „Vzhledem k budoucímu rozvoji bydlení v lokalitě při ulici Holzově je potřebné, aby byla předem definována podrobnější prostorová regulace. Dále je nutné, aby zde vznikla veřejná infrastruktura, pobytové prostory pro relaxaci, zeleň a nezbytná veřejná vybavenost,“ popsal radní pro územní plánování a rozvoj Filip Chvátal.

Druhou lednovou středu vybrala Rada města Brna zhotovitele potřebné územní studie, který má v návaznosti na smlouvou dokument odevzdat do 30 týdnů od převzetí potřebných podkladů. Při přípravě musí autor například zohlednit současné plány v lokalitě a prověřit u příslušného stavebního úřadu vydaná územní rozhodnutí a územní souhlasy.

„Důležité pro zhotovitele územní studie bude dopravní napojení na ulice Bratří Šmardů a Borkovcovu a zajištění prostupnosti z ulice Holzovy. Z dalších požadavků bych rád zmínil vysázení stromořadí v nových ulicích a využití šetrného hospodaření s dešťovou vodou,“ doplnil Filip Chvátal.

Za dokument a jeho přípravu město uhradí 218 tisíc korun.

Lenka Gregorová

4880

reklama

Nejnovější články

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.

reklama