Plány na nové bydlení v Líšni? Výstavba při Holzově

Svou novou trvalou adresu by mohli v budoucnu najít mnozí Brňané na severovýchodním okraj jihomoravské metropole v Líšni. Na pozemcích při ulici Holzově totiž město plánuje novou výstavbu. Nejprve je však potřebné zpracovat územní studii, která podrobněji přiblíží rozvoj této lokality.

Jedním z důvodů, proč letí ceny nemovitostí nejen v Brně, ale v celé České republice, vzhůru rychlostí blesku, je poptávka výrazně převyšující nabídku. Ve městě pod Špilberkem se proto počítá se vznikem nových možností na bydlení, Jedním z nich je i zamýšlená výstavba v Líšni.

Oblast je však na příchod nových obyvatel nejprve nutné připravit. „Vzhledem k budoucímu rozvoji bydlení v lokalitě při ulici Holzově je potřebné, aby byla předem definována podrobnější prostorová regulace. Dále je nutné, aby zde vznikla veřejná infrastruktura, pobytové prostory pro relaxaci, zeleň a nezbytná veřejná vybavenost,“ popsal radní pro územní plánování a rozvoj Filip Chvátal.

Druhou lednovou středu vybrala Rada města Brna zhotovitele potřebné územní studie, který má v návaznosti na smlouvou dokument odevzdat do 30 týdnů od převzetí potřebných podkladů. Při přípravě musí autor například zohlednit současné plány v lokalitě a prověřit u příslušného stavebního úřadu vydaná územní rozhodnutí a územní souhlasy.

„Důležité pro zhotovitele územní studie bude dopravní napojení na ulice Bratří Šmardů a Borkovcovu a zajištění prostupnosti z ulice Holzovy. Z dalších požadavků bych rád zmínil vysázení stromořadí v nových ulicích a využití šetrného hospodaření s dešťovou vodou,“ doplnil Filip Chvátal.

Za dokument a jeho přípravu město uhradí 218 tisíc korun.

Lenka Gregorová

4880

reklama

Nejnovější články

Již příští rok by se mělo v katastrálním území brněnských Židenic začít stavět. Novým obyvatelům by tu nejpozději od roku 2029 mělo být k dispozici až 300 bytových jednotek. Na projektu bude spolupracovat město se soukromým investorem.

Přejete si doma udržet i během nejchladnějších měsíců roku příznivé klima, vyhnout se plísním a zároveň ušetřit na vytápění? Máte-li plastová okna, řešení je snadné. Nastavte je do zimního režimu. Poradíme vám, jak na to.

Zvyšování cen nemovitostí se nevyhnulo ani druhé polovině minulého roku. Například v loňském třetím čtvrtletí zdražily domy a byty meziročně o výrazných 22 %. Vyplývá to z Indexu cen nemovitostí vydávaném Českým statistickým úřadem (ČSÚ). Jaké jsou důvody rychlého růstu?

Nakupovat sem chodí obyvatelé z okolí, ale i ti, kdo do Brna přijíždějí ze směru od hlavního města našeho rakouského souseda. Nyní se obchodní centrum mezi ulicemi Vídeňská, Strážní a Vsetínská rozroste. V rámci přístavby plánuje soukromý investor například také stavbu bytového domu či polyfunkční budovy s 11 patry.

reklama