Nové radiátory? Využijte stavební spoření

Události, které přinesl rok 2020, se promítly do mnoha oblastí našich životů včetně toho, kolik času trávíme v našich domovech. S tím v mnoha domácnostech souvisí i touha zvelebovat kvalitu bydlení a řešit jeho nevyhovující prvky. Zmodernizovat základní součást každého domu či bytu je při tom snadné. Oč jde? Přece o radiátory.

Přestože máme nejchladnější měsíce roku již za sebou a do našich domovů se pomalu začínají vkrádat první hřejivé sluneční paprsky, topná tělesa ještě pěkných pár dní zahálet nebudou. Máme-li doma ideální teplotu, nejenže se cítíme komfortně, ale působíme tak i na svou psychiku a v neposlední řadě i zdraví.

Věděli jste, že efektivita teplovodních radiátorů postupně klesá? Zanáší je totiž usazeniny, které omezují jejich výkon. Mnohdy doma navíc využíváme tepelné zdroje, které mají to nejlepší za sebou, a přestože jsou stále funkční, co se týče designu a vzhledu jsou v interiéru spíše vadou na kráse. Pustit se do jejich modernizace přitom nemusí být běh na dlouhou trať. S profesionální firmou a vybavením to lze stihnout i během několika hodin a bez náročných stavebních úprav. Odborníci vám snadno poradí s výběrem ideálního zdroje tepla v závislosti na vašich požadavcích i možnostech a zaručí i následný servis.

Výměna vysloužilých topných těles vašemu království může přinést více výhod, než se na první pohled může zdát. Současný trh nabízí nepřeberné množství provedení, typů, povrchových úprav i barev zdrojů tepla. Ty se tak mohou stát stylovým doplňkem všech místností, který posune design vašeho interiéru na novou úroveň. Díky výměně starých radiátorů navíc můžete ušetřit za energie a zvýšit efektivitu svého vytápění, ale také snížit ekologickou stopu svého bydlení.

Není přitom ani nutné zruinovat rodinný rozpočet. „Peníze, které máte na stavebku, lze využít prostřednictvím úvěru na účely související s bydlením již během trvání šestileté smlouvy. Díky tomu můžete realizovat stavební úpravy bez zbytečného čekání,“ vysvětlil Jiří Šedivý, tajemník Asociace českých stavebních spořitelen. Ze stavebního spoření je možné financovat nejen výměnu radiátorů, ale například i výstavbu krbových či kachlových kamen, které mohou být výhodnějším řešením třeba oproti elektrickým přímotopům.

Jaká je ideální domácí teplota?

Odborníci, lékaři i statistiky mají v otázce ideální vnitřní teploty jasno. Pohybuje se v rozmezí 19-21 °C. Právě za tohoto stavu lze totiž mít v obytných místnostech ideální vlhkost vzduchu. Samozřejmě záleží i na tom, kde v domácnosti se právě nacházíte. Nejtepleji by mělo být v koupelně, v kuchyni si radiátor může lehce odpočinout, protože s vyhříváním tu pomůže trouba a vaření, naopak v ložnici by se teplota měla pohybovat ve spodní hranici uvedeného rozmezí a klidně ještě i o stupeň či dva níže.

Rubrika
Lenka Gregorová

2889

reklama

Nejnovější články

S přípravou na nadcházející nejteplejší měsíce v roce přichází na řadu i revize našich příbytků. Zahrada vyžaduje naši péči a stejně tak si kontrolu zaslouží i další části našeho domova. Například střecha. Díky pár úkonům se totiž můžete vyvarovat mnohem rozsáhlejším problémům.

Možnost, že budeme částečně pracovat na homeoffice i v následujících měsících, se promítá i do trhu s nemovitostmi. S novým životním rytmem totiž roste i zájem Čechů o byty se samostatnou pracovnou. Trendu, který je nejvíce patrný v Praze a v Brně, se přizpůsobují i majitelé bytů určených k pronájmu.

Realitní trh v jihomoravské metropoli pokořil další hranici. Průměrná cena metru čtverečního nové bytové jednotky poprvé v historii přesáhla 100 tisíc korun. Důvodem je vysoká poptávka plynoucí z nedostačující výstavby, a především zkostnatělé územní plánování. O jaké byty je v Brně největší zájem a kolik za ně musí noví majitelé v průměru zaplatit?

Žadatelé z řad mladší generace stále častěji volí pro splněních svých snů o vlastním bydlení hypoteční úvěry. Vyplývá to z dat České spořitelny. Podle nich získali lidé do 30 let v posledních měsících více než pětinu všech schválených půjček na bydlení.

reklama