Na Cejlu brzy vyroste prémiová rezidence

Od konce 19. století patřil brněnský Cejl k pekařským chloubám metropole. Soukromý developer sem nyní plánuje opět vrátit čilí ruch a život. Ten však nebude spojen s vůní chleba, ale s příchodem nových obyvatel. Místní tradici připomene název objektu, Rezidence Pekárenský dvůr.

Nový komplex vyroste v bezprostřední blízkosti centra metropole v rozvíjející se lokalitě Zábrdovic. Na náměstí Svobody dojdou zdejší noví obyvatelé za 20 minut, na hlavní železniční uzel je za 8 minut doveze blízká městská hromadná doprava. Zároveň jim však bude k dispozici klidné a přitom aktivní bydlení uprostřed živého vnitrobloku plného zeleně, jehož parkově upravená volná plocha čítá více než 2600 m2. Díky své koncepci projekt splňuje náročná environmentální kritéria pro certifikaci BREEAM. Žádat o ni bude po svém dokončení.

Rezidence bude stavět na konceptu společného klubového bydlení. Inspirovat se developer nechal například v anglickém Londýně tamními úspěšnými co-livingovými projekty. Bohatá nabídka služeb bude k přístupná pouze rezidentům. Ti budou kromě parkově upraveného vnitrobloku s grill zónou, dětským a workoutovým hřištěm nebo sdílenými střešními terasami moci využívat i masérnu, saunu, fitness, party altánek, coworkingové centrum, cyklodílnu či automyčku.

Nová adresa bude vhodná jak pro ty, kdo zde budou chtít odstartovat svůj samostatný život, pořídit si investiční byt, či se v místě s bohatou historií usadit dlouhodobě. Součástí komplexu budou čtyři domy, Ottův, Karlův, Eduardův a Františkův, trojce townhousů a luxusní penthouse. Téměř 240 bytových jednotek různého typu s dispozicemi 1+kk až 5+kk je navržených tak, aby poskytovaly maximální komfort, dostatek světla a zároveň svým provedením odkazovaly k industriální historii areálu s dodržením nadčasového vzhledu.

Autoři projektu kladli důraz také na přirozené propojení bytu s exteriérem. Prostorné balkony, terasy i předzahrádky jsou proto situované do vnitrobloku, a svým majitelům tak nabídnou uklidňující výhled do zeleně.

Pekárenský dvůr propojí pohodu s atraktivním a aktivním životem ve středu města, součástí jsou proto i parkovací stání. Těch bude rezidentům k dispozici 222. Ve velkokapacitních garážích navíc motoristé naleznou například dobíjecí stanice pro elektromobily.

Lenka Gregorová

2961

reklama

Nejnovější články

S přípravou na nadcházející nejteplejší měsíce v roce přichází na řadu i revize našich příbytků. Zahrada vyžaduje naši péči a stejně tak si kontrolu zaslouží i další části našeho domova. Například střecha. Díky pár úkonům se totiž můžete vyvarovat mnohem rozsáhlejším problémům.

Možnost, že budeme částečně pracovat na homeoffice i v následujících měsících, se promítá i do trhu s nemovitostmi. S novým životním rytmem totiž roste i zájem Čechů o byty se samostatnou pracovnou. Trendu, který je nejvíce patrný v Praze a v Brně, se přizpůsobují i majitelé bytů určených k pronájmu.

Realitní trh v jihomoravské metropoli pokořil další hranici. Průměrná cena metru čtverečního nové bytové jednotky poprvé v historii přesáhla 100 tisíc korun. Důvodem je vysoká poptávka plynoucí z nedostačující výstavby, a především zkostnatělé územní plánování. O jaké byty je v Brně největší zájem a kolik za ně musí noví majitelé v průměru zaplatit?

Žadatelé z řad mladší generace stále častěji volí pro splněních svých snů o vlastním bydlení hypoteční úvěry. Vyplývá to z dat České spořitelny. Podle nich získali lidé do 30 let v posledních měsících více než pětinu všech schválených půjček na bydlení.

reklama