Na Cejlu brzy vyroste prémiová rezidence

Od konce 19. století patřil brněnský Cejl k pekařským chloubám metropole. Soukromý developer sem nyní plánuje opět vrátit čilí ruch a život. Ten však nebude spojen s vůní chleba, ale s příchodem nových obyvatel. Místní tradici připomene název objektu, Rezidence Pekárenský dvůr.

Nový komplex vyroste v bezprostřední blízkosti centra metropole v rozvíjející se lokalitě Zábrdovic. Na náměstí Svobody dojdou zdejší noví obyvatelé za 20 minut, na hlavní železniční uzel je za 8 minut doveze blízká městská hromadná doprava. Zároveň jim však bude k dispozici klidné a přitom aktivní bydlení uprostřed živého vnitrobloku plného zeleně, jehož parkově upravená volná plocha čítá více než 2600 m2. Díky své koncepci projekt splňuje náročná environmentální kritéria pro certifikaci BREEAM. Žádat o ni bude po svém dokončení.

Rezidence bude stavět na konceptu společného klubového bydlení. Inspirovat se developer nechal například v anglickém Londýně tamními úspěšnými co-livingovými projekty. Bohatá nabídka služeb bude k přístupná pouze rezidentům. Ti budou kromě parkově upraveného vnitrobloku s grill zónou, dětským a workoutovým hřištěm nebo sdílenými střešními terasami moci využívat i masérnu, saunu, fitness, party altánek, coworkingové centrum, cyklodílnu či automyčku.

Nová adresa bude vhodná jak pro ty, kdo zde budou chtít odstartovat svůj samostatný život, pořídit si investiční byt, či se v místě s bohatou historií usadit dlouhodobě. Součástí komplexu budou čtyři domy, Ottův, Karlův, Eduardův a Františkův, trojce townhousů a luxusní penthouse. Téměř 240 bytových jednotek různého typu s dispozicemi 1+kk až 5+kk je navržených tak, aby poskytovaly maximální komfort, dostatek světla a zároveň svým provedením odkazovaly k industriální historii areálu s dodržením nadčasového vzhledu.

Autoři projektu kladli důraz také na přirozené propojení bytu s exteriérem. Prostorné balkony, terasy i předzahrádky jsou proto situované do vnitrobloku, a svým majitelům tak nabídnou uklidňující výhled do zeleně.

Pekárenský dvůr propojí pohodu s atraktivním a aktivním životem ve středu města, součástí jsou proto i parkovací stání. Těch bude rezidentům k dispozici 222. Ve velkokapacitních garážích navíc motoristé naleznou například dobíjecí stanice pro elektromobily.

Lenka Gregorová

2961

reklama

Nejnovější články

Mezinárodní organizace Docomomo International ocenila v rámci nejlepších rekonstrukcí moderních architektonických děl z celého světa za posledních 12 let brněnskou vilu Tugendhat. Její opravu realizovanou v letech 2010–2012 odborníci označili za „mimořádně provedenou“.  Památka získala ocenění i v kategorii Open House.

Léto končí a s ním odchází i poslední teplé dny. Zajistit si v nadcházející chladnější polovině roku v našich příbytcích teplo rodinného krbu, by mělo být prioritou. Jak je to s topnou sezónou a nač zaměřit pozornost při kontrole topné soustavy?

To, že Dominikánské náměstí čekají změny v podobě nového vodního prvku, není v Brně žádnou novinkou. Jeho vzhled i výběr se v jihomoravské metropoli řeší dlouhodobě. Své vítěze již má architektonicko-výtvarná soutěž, ze které vzejde finální podoba okrasy někdejšího Rybího trhu. Vítězný vodní prvek však budí u mnoha Brňanů rozpaky.

Mendlovo náměstí se brzy promění. Rekonstrukce se dotkne veřejného prostranství významného brněnského dopravního uzlu a přinést by prostoru měla především vyšší komfort. Společnost PK OSSENDORF požádala v zastoupení města Brna o vyjádření k dokumentaci pro společné územní a stavební řízení na první fázi úpravy.

reklama