Místo pískovny park. Černovice čekají změny

Další místo jihomoravské metropole se podle plánů města zcela promění. Pískovnu v Černovicích by měl nahradit moderní park. Jeho podobu určí urbanisticko-krajinářské soutěž.

Současná černovická těžařská oblast by se měla stát místem, kteří Brňané využijí například pro sportovní aktivity a relax. Místo místní pískovny by zde měl vzniknout moderní park. „Je pro nás důležité, aby se lokalita citlivě proměnila v živou krajinu, která bude ctít zdejší přírodní bohatství, a to především v této lokalitě hnízdící ptáky,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Rada města Brna odsouhlasila přípravu urbanisticko-krajinářské soutěže. „Účastníci soutěže budou mít za úkol navrhnout optimální podobu parku tak, aby bylo následně možné zadat zakázku na zpracování navazujících projektových prací,“ popsal 1. náměstek Petr Hladík. „Proměna bude postupná a navržené řešení se bude realizovat na etapy. Předpokládáme, že samotnou soutěž vyhlásíme letos v červenci,“ doplnil.

Známá je již i porota, která bude návrhy posuzovat. „Celkem bude mít porota 18 členů. Zasednou v ní zástupci města, Kanceláře architekta města Brna, krajinářů, architektů a dalších odborníků. Porota si samozřejmě může dle potřeby přizvat další znalce v jednotlivých oborech. Dle předběžného harmonogramu budeme znát výsledky soutěže v listopadu letošního roku,“ dodal Filip Chvátal, radní pro oblast územního plánování a rozvoje.

Soutěž, která se uskuteční pod taktovkou Kanceláře architekta města Brna, vyjde město včetně odměn pro vítěze na 1,5 milionu korun s DPH.

Lenka Gregorová

3224

reklama

Nejnovější články

179 miliard korun. To je částka, kterou za prvních pět měsíců letošního roku získali Češi na hypotečních úvěrech. Z pohledu bankovních domů byl úspěšný měsíc lásky, ve kterém sjednaly 12 984 hypotečních úvěrů v celkovém objemu 40,555 miliardy korun.

Po více než 26 letech dostane Brno nový územní plán. Jeho veřejná projednání se uskuteční ve dvou termínech, a to v pondělí 21. června a v úterý 22. června na brněnském výstavišti v pavilonu E. Dokument bude vydán ve druhé polovině příštího roku.

Více než 200 bytových jednotek různých dispozic vznikne v nových rezidencích ve třech brněnských městských částech. Investice do projektů, jejichž realizaci plánuje jeden společný investor, přesáhne částku 1,5 miliardy korun. Stavět by se mělo začít v letošním a příštím roce.

Je nejvyšší stavbou tohoto druhu v jihomoravské metropoli a první zájemci se z ní pohledem do okolí mohli kochat 15. prosince loňského roku. 35 metrů vysoká rozhledna na vrchu Holedná nad Jundrovem se od té doby stala oblíbeným cílem Brňanů. Zaujala i v anketě Klubu přátel rozhleden o nejoblíbenější vyhlídkovou stavbu roku 2020, kterou s přehledem vyhrála.

reklama