DOMOPLAN bude v Chorvatsku stavět 100 nových bytů za 17 milionů eur

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Kromě holiday resortů na ostrovech Pag a Hvar chystá společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX postavit také rezidenční bydlení v chorvatském vnitrozemí. „Chorvatsko prochází v posledních letech dynamickým ekonomickým rozvojem. Zvláště po vstupu do eurozóny i Schengenu se ještě více otevírá novým investicím,“ popisuje důvody výstavby v Chorvatsku zakladatel společnosti DOMOPLAN Tomáš Vavřík.

„Zároveň je na zdejším realitním trhu značná poptávka po novém a prémiovém bydlení. Cítíme zde ochotu otevřít se novým přístupům ze zahraničí, čehož chceme využít a přinést naše vnímání architektury a prostoru také do dalších rozvíjejicích se oblastí,“ doplňuje dále Tomáš Vavřík, proč padla volba stavět nové bydlení právě v Záhřebu.   

Udržitelné bydlení pro rodiny v atraktivní lokalitě

Rezidenční projekt Samobor o investičním objemu 17 milionů eur se skládá z šesti viladomů, které nabídnou 100 bytových jednotek do 50 metrů čtverečních až po větší byty nad 70 metrů čtverečních. Každý z nich bude mít svůj balkon nebo terasu, veškeré parkování pro rezidenty je situováno do podzemních garáží. Vlastní energetická soběstačnost bude zajištěna pomocí fotovoltaiky s akumulací a tepelnými čerpadly, projekt by měl mít i vlastní distribuční soustavu.  

„U každého z našich projektů se snažíme přinést rezidentům vždy něco navíc. V případě Samoboru se jedná o zelený park a dětské hřiště, které vhodně doplní rodinný charakter této lokality. V sousedství našich viladomů se pár set metrů nachází obecní škola a v bezprostřední blízkosti chystá investor novou soukromou školku a školu,“ říká o oblasti Michal Augustýn, country manager chorvatské divize DOMOPLANu, a vyzdvihuje dobrou občanskou vybavenost: „Je to klidná lokalita s kompletní dopravní infrastrukturou, s blízkým dálničním napojením na Záhřeb. V pěší vzdálenosti je autobusové nádraží, nákupní centra i sportovní stadion.“

Designový koncept projektu má na starosti architektonické studio RAW.

Místo s českou symbolikou

Samobor se nachází na západním předměstí Záhřebu v blízkosti hranic se Slovinskem, na pomezí Žumberak – Samoborského pohoří. Historickým městem s promenádami protéká řeka Gradna, díky čemuž je Samobor a jeho přilehlá krajina oblíbenou turistickou destinací. Oblast má zároveň otisk v české historii - nedaleko města stojí Samoborský hrad, který byl vybudován za vlády Přemysla Otakara II.

„S ohledem na polohu, blízkost a pracovní příležitosti je Samobor jedna z nejvíce se rozvíjejících lokalit v bezprostředním okolí Záhřebu. Je atraktivní pro studenty i mladé rodiny, neboť rezidenti Samoboru mají v porovnání s hlavním městem nižší daňové zatížení. Zároveň oblast přitahuje řadu investorů,“ dodává Michal Augustýn s tím, že v západní části Záhřebu sídlí řada zahraničních společností. Ve vzdálenosti zhruba jednoho kilometru od chystaného rezidenčního bydlení se momentálně staví rozlehlý logistický park či technologický projekt Rimac Campus.

 

redaktor

7988

reklama

Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

Brněnská developerská společnost DOMOPLAN ze skupiny FIPOX i v současné době pokračuje v realizaci svých projektů a plánuje další. Jenom v Brně nyní staví na 400 nových bytových jednotek, což je dokonce o 100 bytů víc, než společnost původně plánovala. Rozšiřuje totiž svou největší brněnskou rezidenci Pekárenský dvůr. I v tomto projektu bude DOMOPLAN lidem nabízet svou novinku – servisované podnájemní bydlení s důrazem na udržitelnost a pohodlí obyvatel. DOMOPLAN tak bude rozvíjet svůj koncept energeticky soběstačných staveb. Další brněnská rezidence Hvězdová se právě díky této udržitelné koncepci stala začátkem prosince vítězem soutěže Chytrá města 2022.

reklama