Brněnská Rezidence Starý pivovar zvítězila v klání Realitní projekt roku

Celostátní developerská soutěž Realitní projekt roku 2021 zná své vítěze. Absolutní vítězství v kategorii Cena odborné poroty za rok 2021 zamířila do Brna. Odborníky oslnil místní projekt Rezidence Starý pivovar od developerské společnosti Domoplan.

Starý pivovar. Tak se bude jmenovat novinka v Králově Poli, která designově naváže na architektonické pojetí budovy starého klášterního pivovaru. Noví majitelé si tu budou moci vybírat ze 47 bytových jednotek různých dispozic, v krytých garážích tu vznikne 58 míst na parkování.

Novostavba je řešena moderně a originálně, zároveň se však snaží zachovat charakter okolní lokality.

“Neobvyklý tvar umožňuje dostat do interiérů maximální množství přirozeného denního světla při zachování vlastního soukromí. Každá z jednotek má navíc vlastní balkon nebo terasu s výhledem do parku,“ popsal Tomáš Rusín, hlavní architekt celého projektu z ateliéru RAW.

„Ocenění si velmi vážíme, máme z něho velkou radost,” sdělil Tomáš Vavřík, majitel a zakladatel společnosti DOMOPLAN. 

Nové bydlení zaujme nejen investory, ale především brněnské rodiny, které touží po komfortním bydlení ve výhodné lokalitě Králova Pole s dobrou dopravní obslužností a širokou dostupností služeb.

"Rezidenci Starý pivovar jsme navrhli tak, aby co nejlépe odpovídala potřebám rodinného bydlení. Na klidném místě, stranou hlavních silničních tahů, v jedné z nejžádanějších brněnských lokalit s bohatou občanskou vybaveností v okolí,” popisuje dále Vavřík vítězný projekt.

Areál proto doplní i velký park o rozloze takřka 2 000 metrů čtverečních, jehož součástí má být dětské hřiště nebo workout zóna na posilování.

Kromě brněnského Starého pivovaru zabodovaly i dva projekty ze stověžaté matičky. V kategorii Cena veřejnosti zvítězil projekt BARRANDEZ-VOUS od developerské společnosti Top Estates Group a prestižní ocenění Absolutního vítězství v kategorii Cena architektů za rok 2021 získal projekt Rezidence Nuselský pivovar developera Penta Real Estate. 

Soutěž Realitní Projekt Roku je přehlídkou tuzemských developerských projektů v jednotlivých českých regionech, jejímž cílem je zviditelnit kvalitní projekty, které se objevily na realitním trhu. Soutěž navazuje svých 11 ročníků.

Lenka Gregorová

5120

reklama

Nejnovější články

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.

reklama