Brněnská Rezidence Starý pivovar zvítězila v klání Realitní projekt roku

Celostátní developerská soutěž Realitní projekt roku 2021 zná své vítěze. Absolutní vítězství v kategorii Cena odborné poroty za rok 2021 zamířila do Brna. Odborníky oslnil místní projekt Rezidence Starý pivovar od developerské společnosti Domoplan.

Starý pivovar. Tak se bude jmenovat novinka v Králově Poli, která designově naváže na architektonické pojetí budovy starého klášterního pivovaru. Noví majitelé si tu budou moci vybírat ze 47 bytových jednotek různých dispozic, v krytých garážích tu vznikne 58 míst na parkování.

Novostavba je řešena moderně a originálně, zároveň se však snaží zachovat charakter okolní lokality.

“Neobvyklý tvar umožňuje dostat do interiérů maximální množství přirozeného denního světla při zachování vlastního soukromí. Každá z jednotek má navíc vlastní balkon nebo terasu s výhledem do parku,“ popsal Tomáš Rusín, hlavní architekt celého projektu z ateliéru RAW.

„Ocenění si velmi vážíme, máme z něho velkou radost,” sdělil Tomáš Vavřík, majitel a zakladatel společnosti DOMOPLAN. 

Nové bydlení zaujme nejen investory, ale především brněnské rodiny, které touží po komfortním bydlení ve výhodné lokalitě Králova Pole s dobrou dopravní obslužností a širokou dostupností služeb.

"Rezidenci Starý pivovar jsme navrhli tak, aby co nejlépe odpovídala potřebám rodinného bydlení. Na klidném místě, stranou hlavních silničních tahů, v jedné z nejžádanějších brněnských lokalit s bohatou občanskou vybaveností v okolí,” popisuje dále Vavřík vítězný projekt.

Areál proto doplní i velký park o rozloze takřka 2 000 metrů čtverečních, jehož součástí má být dětské hřiště nebo workout zóna na posilování.

Kromě brněnského Starého pivovaru zabodovaly i dva projekty ze stověžaté matičky. V kategorii Cena veřejnosti zvítězil projekt BARRANDEZ-VOUS od developerské společnosti Top Estates Group a prestižní ocenění Absolutního vítězství v kategorii Cena architektů za rok 2021 získal projekt Rezidence Nuselský pivovar developera Penta Real Estate. 

Soutěž Realitní Projekt Roku je přehlídkou tuzemských developerských projektů v jednotlivých českých regionech, jejímž cílem je zviditelnit kvalitní projekty, které se objevily na realitním trhu. Soutěž navazuje svých 11 ročníků.

Lenka Gregorová

5120

reklama

Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

reklama