Brněnská Rezidence Starý pivovar zvítězila v klání Realitní projekt roku

Celostátní developerská soutěž Realitní projekt roku 2021 zná své vítěze. Absolutní vítězství v kategorii Cena odborné poroty za rok 2021 zamířila do Brna. Odborníky oslnil místní projekt Rezidence Starý pivovar od developerské společnosti Domoplan.

Starý pivovar. Tak se bude jmenovat novinka v Králově Poli, která designově naváže na architektonické pojetí budovy starého klášterního pivovaru. Noví majitelé si tu budou moci vybírat ze 47 bytových jednotek různých dispozic, v krytých garážích tu vznikne 58 míst na parkování.

Novostavba je řešena moderně a originálně, zároveň se však snaží zachovat charakter okolní lokality.

“Neobvyklý tvar umožňuje dostat do interiérů maximální množství přirozeného denního světla při zachování vlastního soukromí. Každá z jednotek má navíc vlastní balkon nebo terasu s výhledem do parku,“ popsal Tomáš Rusín, hlavní architekt celého projektu z ateliéru RAW.

„Ocenění si velmi vážíme, máme z něho velkou radost,” sdělil Tomáš Vavřík, majitel a zakladatel společnosti DOMOPLAN. 

Nové bydlení zaujme nejen investory, ale především brněnské rodiny, které touží po komfortním bydlení ve výhodné lokalitě Králova Pole s dobrou dopravní obslužností a širokou dostupností služeb.

"Rezidenci Starý pivovar jsme navrhli tak, aby co nejlépe odpovídala potřebám rodinného bydlení. Na klidném místě, stranou hlavních silničních tahů, v jedné z nejžádanějších brněnských lokalit s bohatou občanskou vybaveností v okolí,” popisuje dále Vavřík vítězný projekt.

Areál proto doplní i velký park o rozloze takřka 2 000 metrů čtverečních, jehož součástí má být dětské hřiště nebo workout zóna na posilování.

Kromě brněnského Starého pivovaru zabodovaly i dva projekty ze stověžaté matičky. V kategorii Cena veřejnosti zvítězil projekt BARRANDEZ-VOUS od developerské společnosti Top Estates Group a prestižní ocenění Absolutního vítězství v kategorii Cena architektů za rok 2021 získal projekt Rezidence Nuselský pivovar developera Penta Real Estate. 

Soutěž Realitní Projekt Roku je přehlídkou tuzemských developerských projektů v jednotlivých českých regionech, jejímž cílem je zviditelnit kvalitní projekty, které se objevily na realitním trhu. Soutěž navazuje svých 11 ročníků.

Lenka Gregorová

5120

reklama

Nejnovější články

Víc než šest set parkovacích míst uvnitř i venku včetně dvou desítek nabíjecích stanic pro elektromobily – to přinese vybudování parkovacího domu na Šumavské. Nyní dělníci pracují na jeho základech.

Vysoké letní teploty a nutnost drahé klimatizace jsou velkým ekonomickým výdajem na provoz budov. U starších staveb, které jsou energeticky náročnější, se tyto výdaje ještě znásobují. Stále více se tedy prosazují chytré a zároveň zelené budovy. Tomuto trendu pomáhá i tlak na udržitelnost. V mnoha zemích a regionech včetně ČR vstupují na scénu přísnější environmentální a energetické předpisy a regulace. Jedná se například o směrnici CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive), která bude standardizovat reporting udržitelnosti.

Po více než deseti letech posun v projektu Čtvrť pod Hády, luxusní byty pod Kraví Horou v hodnotě několika desítek milionů korun nebo osmadvacet nových budov v rozvojovém území takzvaného Jižního centra. Brněnský realitní trh čekají velké novinky. V bytové otázce chce navíc rozvést se soukromými investory dialog i město.

Na českém fotovoltaickém trhu je obrovský přetlak. Podle odhadů odborníků na něm aktuálně působí až 800 dodavatelů, kteří se zásadně liší úrovní odbornosti, jednáním i zkušenostmi v oboru. Přitom výběr dodavatele FVE je klíčový krok, který zásadně určí ráz celé investice. Cech akumulace ve fotovoltaice (CAFT) v únoru vydal Desatero pro výběr fotovoltaiky a společnost Schlieger, jeden z historicky prvních členů CAFT, druhý bod desatera věnovaný právě výběru dodavatele dále rozvádí. Níže je pět kritérií, které jsou doporučeny při výběru dodavatele zohlednit.

reklama