Bezpečnost i úspora. Zasklený balkón má mnoho výhod

Cítit se v pohodlí svého domova příjemně, v klidu a bezpečí. To je přání každého z nás. Máte-li již kvalitně zabezpečeny vstupní dveře, je na čase obrátit svou pozornost jinam. K balkónu, lodžii či terase. Jejich zasklením se totiž také uchráníte před případnými nevítanými návštěvníky a zloději, navíc působí i jako prevence proti hluku a prachu. Výhod je však mnohem víc.

Přemýšlíte, jak letos zvelebit svůj domov? Důvody, proč se rozhodnout a nechat si zasklít balkón či lodžii, mohou být čistě praktické, estetické nebo například, jak již bylo naznačeno, i bezpečnostní. A zároveň můžete díky tomuto kroku i značně ušetřit.

Uzavřením venkovního prostoru pomocí skel a rámů totiž vytvoříte především v zimě účinnou izolaci, která může výrazně snížit tepelné ztráty jak u přilehlého pokoje, tak i celého bytu. Úspora přitom může činit 20 až 50 %. Zároveň však získáte i funkční ochranu před deštěm, sněhem i větrem, navíc se sníží distribuce prachu a hluku, a to jak v chráněném venkovním prostoru, tak i v interiérech vašeho domova. Stále ještě váháte? Zasklený balkón přináší ještě jednu neopomenutelnou výhodu. Zvýší komfort vašeho bydlení a rozšíří obytný prostor, který je k nerušené relaxaci jako dělaný.

Pokud již víte, že se chcete do zasklení pustit, věnujte se z počátku několika bodům. Nejprve si vyberte odborníky, kteří vám s celou akcí poradí a pomohou. Kvalita má v tomto ohledu jednoznačně přednost před výhodnou a nápadně nízkou cenou. Zasklené plochy totiž musí dlouhodobě odolat počasí i povětrnostním vlivům. Nechcete přece ohrozit vlastní bezpečnost či ihned řešit opravy a případné problémy, navíc, s podomácku provedeným zasklením neuspějete ani u stavebního úřadu či pojišťoven.

Nutné je rovněž posouzení technického stavu a nosnosti stávajících konstrukcí. To provedou odborníci a certifikovaná firma, která vám zároveň poradí, jak železobeton ošetřit tak, aby odolával vysoké vlhkosti.

Vybírat můžete ze dvou systémů zasklení. Jednotlivá skla jsou zasazena většinou v hliníkových profilech. Najdete-li je i na svislých hranách, jedná se o systém rámový. Ty například umožňují otevření skel až ze tří čtvrtin a v létě poskytují spoustu vzdušnosti a prostoru, zároveň mívají odtok dešťové vody a obávat se nemusíte ani zlodějů, bývají totiž uzamykatelné.

 U bezrámových systémů se využívá silnější sklo v tloušťce 6 milimetrů, které je odolné vůči působení počasí. Skla se v tomto případě posouvají díky hornímu kolejničkovému vedení a to na libovolnou stranu k boční straně lodžie.

Rubrika
Lenka Gregorová

5100

reklama

Nejnovější články

Čtyři byty, které jsou momentálně ve správě městské části Brno-střed, budou v průběhu dubna nabídnuty zájemcům o koupi formou aukce na adrese drazby-brno.cz.

Brněnský realitní trh s nemovitostmi zamrzl. Potvrdil to i čtvrtý kvartál loňského roku. „Ačkoliv byl z tohoto pohledu o trochu úspěšnější než ten předchozí, návrat k číslům před vypuknutím konfliktu na Ukrajině je zatím v nedohlednu. Dobře to ilustruje skutečnost, že se v lednu loňského roku prodalo více bytů než za celé druhé pololetí dohromady,“ říká Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

Po avizovaném rozšíření do jižní části Evropy přichází developerská společnost DOMOPLAN s konkrétním rezidenčním projektem. Na předměstí chorvatského Záhřebu v rozvíjející se oblasti Samobor vybuduje šest prémiových vilových domů s celkem 100 byty. Součástí projektu, který bude částečně energeticky soběstačný, je také zelený park a dětské hřiště. Začít stavět DOMOPLAN plánuje v prvním čtvrtletí příštího roku, hotovo by mělo být ve druhé půlce roku 2025. 

Současné stavebnictví a realitní trh se musejí potýkat s nebývalým množstvím problémů a výzev vyplývajících nejen ze současné zhoršující se geopolitické a ekonomické situace, ale i z klimatických změn. Ochlazení sektoru je patrné také v Brně. Nejen do zdejší bytové otázky, ale i fungování města celkově, se navíc výrazně promítá chybějící nový územní plán, suburbanizace, nedostatečná infrastruktura a dlouhé povolovací procesy.

reklama