Bezpečnost i úspora. Zasklený balkón má mnoho výhod

Cítit se v pohodlí svého domova příjemně, v klidu a bezpečí. To je přání každého z nás. Máte-li již kvalitně zabezpečeny vstupní dveře, je na čase obrátit svou pozornost jinam. K balkónu, lodžii či terase. Jejich zasklením se totiž také uchráníte před případnými nevítanými návštěvníky a zloději, navíc působí i jako prevence proti hluku a prachu. Výhod je však mnohem víc.

Přemýšlíte, jak letos zvelebit svůj domov? Důvody, proč se rozhodnout a nechat si zasklít balkón či lodžii, mohou být čistě praktické, estetické nebo například, jak již bylo naznačeno, i bezpečnostní. A zároveň můžete díky tomuto kroku i značně ušetřit.

Uzavřením venkovního prostoru pomocí skel a rámů totiž vytvoříte především v zimě účinnou izolaci, která může výrazně snížit tepelné ztráty jak u přilehlého pokoje, tak i celého bytu. Úspora přitom může činit 20 až 50 %. Zároveň však získáte i funkční ochranu před deštěm, sněhem i větrem, navíc se sníží distribuce prachu a hluku, a to jak v chráněném venkovním prostoru, tak i v interiérech vašeho domova. Stále ještě váháte? Zasklený balkón přináší ještě jednu neopomenutelnou výhodu. Zvýší komfort vašeho bydlení a rozšíří obytný prostor, který je k nerušené relaxaci jako dělaný.

Pokud již víte, že se chcete do zasklení pustit, věnujte se z počátku několika bodům. Nejprve si vyberte odborníky, kteří vám s celou akcí poradí a pomohou. Kvalita má v tomto ohledu jednoznačně přednost před výhodnou a nápadně nízkou cenou. Zasklené plochy totiž musí dlouhodobě odolat počasí i povětrnostním vlivům. Nechcete přece ohrozit vlastní bezpečnost či ihned řešit opravy a případné problémy, navíc, s podomácku provedeným zasklením neuspějete ani u stavebního úřadu či pojišťoven.

Nutné je rovněž posouzení technického stavu a nosnosti stávajících konstrukcí. To provedou odborníci a certifikovaná firma, která vám zároveň poradí, jak železobeton ošetřit tak, aby odolával vysoké vlhkosti.

Vybírat můžete ze dvou systémů zasklení. Jednotlivá skla jsou zasazena většinou v hliníkových profilech. Najdete-li je i na svislých hranách, jedná se o systém rámový. Ty například umožňují otevření skel až ze tří čtvrtin a v létě poskytují spoustu vzdušnosti a prostoru, zároveň mívají odtok dešťové vody a obávat se nemusíte ani zlodějů, bývají totiž uzamykatelné.

 U bezrámových systémů se využívá silnější sklo v tloušťce 6 milimetrů, které je odolné vůči působení počasí. Skla se v tomto případě posouvají díky hornímu kolejničkovému vedení a to na libovolnou stranu k boční straně lodžie.

Rubrika
Lenka Gregorová

5100

reklama

Nejnovější články

V krajských městech rychle ubývají nemovitosti k pronájmu s rozlohou nad 70 m2. Problém by to mohl být zejména pro studenty, kteří je využívají ke sdílenému bydlení. Hledání vhodného pronájmu by tak neměli nechávat až na září. Podle dat společnosti GarantovanyNajem.cz je pokles bytů o této rozloze oproti minulému roku i v řádech vyšších desítek procent. V Praze pozorují pokles o 54 %, v Brně pak o 30 %. Klesající nabídka nadále zvyšuje ceny pronájmů. Meziročně se v Česku podle portálu Realitymix.cz zvýšila průměrná cena pronájmu za 1 m2 o takřka 11 %.

Množství bytů, rodinných domů i pozemků k prodeji je v České republice nejvíce za posledních 8 let. Podle statistik společnosti GarantovanyNajem.cz se nabídka v Brně za uplynulých 8 měsíců zvýšila o 86 %, v Praze pak o 16 %. Prodávaných nemovitostí bude podle odborníků na trh realit z GarantovanyNajem.cz v následujících měsících ještě významně přibývat. 

Druhé čtvrtletí přineslo výrazný propad v počtu prodaných bytů v Brně. Kupce našlo pouze 161 nových bytů, nejméně od začátku roku 2018. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční přitom oproti předchozím obdobím vzrostla výrazněji, a to na 127 200 Kč. Byť se mezikvartálně jedná pouze o drobný nárůst, meziročně šly nabídkové ceny nahoru o více než 12,5 %. U prodaných jednotek je pak nárůst ještě výraznější. Z městských částí se těžiště prodejů nových bytů přesunulo do centra města, do čela se dostala čtvrť Veveří. 

Téměř padesát let se tu neodehrály žádné stavební úpravy, nyní čeká objekt, ve kterém sídlí Divadlo Bolka Polívky a Univerzitní kino Scala, rekonstrukce. Počátkem března schválili brněnští radní zahájením zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci a další služby související s rekonstrukcí budovy. Předpokládané náklady přesáhnou 65 milionů.

reklama